Latest Thread

Çiçek yapraklarındaki küçük böcekler nasıl yok edilir?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

Çiçeklerdeki minik böcekler nasıl yok edilir?​

Çiçek köküne dökeceğiniz küller, böceğin hastalanıp ölmesini sağlar. Bir ufak içimlik pet sise suyun içine 7 veya 8 tane kullanılmış sigara izmariti atın ve 2 gün bekletin. Su çay rengine dönünce bu suyu çiçek toprağına dökün. Saksının dibinde böcekler kaçacaktır.

Çiçek bitleri nasıl yok edilir?​

Eskiden insanlar, aspirinli su karışımını çiçek diplerine dökerlerdi. Siz de aspirinli suyu, çiçeğinizin toprağına dökmeyi deneyebilirsiniz. Çiçeğinizin toprağına sigara külü veya izmarit atmanız, çiçeğinizi böcek ve sineklerden koruyacaktır. Çiçeğin toprağı çok sulu ise sinekler artacaktır.

Ciceklerde pamukçuk nasıl geçer?​

İlk olarak bitki ya da çiçekte oluşan beyaz tepeleri pamuk ve ya temiz bir bez ile temizlemek gereklidir. Hastalık ile mücadele etmek için geliştirilmekte olan kimyasal ilacı, her zaman için mutlaka bir uzmandan temin edinerek belirtilen miktarlarda ve de belirtilen zamanlarda bitkiye uygulanmalıdır.

Siyah yaprak biti nasıl yok edilir?​

Yaprak Biti Nasıl Yok Edilir?

  1. Yaprak bitlerinden kurtulmak için tazyikli su ile bitkileri yıkayabilirsiniz. …
  2. Bulaşık ekinleri sağlıklı olanlardan ayırmayı deneyebilirsiniz.
  3. Meyve ağaçlarına yaprak biti bulaştığında, ilgili dalların budanması mücadeleye destek oluyor.

Çiçeklerde oluşan küçük siyah böcekleri nasıl yok ederiz?​

Aspirinli su Bu karışım ile bitkinizin toprağında bulunan böceklerden kurtulabilirsiniz. Birkaç adet aspirin ile bir miktar suyu karıştırıp aspirinin iyice erimesini sağlayın. Ardından çiçeklerinizin toprağına biraz dökün. Hem bitkinizi besleyecek hem de bitkinizde yaşayan yaprak biti ve böcekleri uzaklaştıracaktır.

Yapraklarda yapışkanlık nasıl geçer?​

Yaprak bitlerinin neden olduğu yapışkanlıktan kurtulmak için bitkinin yapraklarını bol su ile yıkamayı deneyebilirsiniz. Genelde işe yarayan bu yöntem istila yaygın olunca etkili olmayabilir. Tesbih ağacı yağı olarak da bilinen Neem ağacı ağacı yağı pek çok sorunda olduğu gibi yaprak bitlerinde de etkilidir.

Çiçeklerde un bitine ne iyi gelir?​

Kimyasal olarak mücadelede Bazudin, DDVP, Supracide olidal, Korthion ve Malathion gibi ilaçlar kullanılabilir. Doğal yöntemlerle unlu bitten kurtulma yolu ise çay ağacı yağı ile mümkün.

Çiçeklerde Pamukçuk hastalığı neden olur?​

Unlu Bit Hastalığı İnatçı ve hızlı yayınlan bir hastalık olan unlu bit, halk arasında pamukçuk hastalığı olarak da biliniyor. Genellikle Atatürk çiçeği, karanfil, difenbahya gibi çiçeklerde rastlanıyor. Nemin neden olduğu unlu bitler, bitki özsuyu ile besleniyor.
 

Yazar: moderatör
Article Title: Çiçek yapraklarındaki küçük böcekler nasıl yok edilir?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst