Son Konu

Alevler Kontrol Altına Alındı: Fethiye'deki Yangında Molotof Kokteyli İddiası

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-92811d61e76cadff71124e6db13f9193faa6685e.jpg

Gece geç saatlerde Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkisindeki ormanlık alanda şimdi belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Rüzgarın tesiriyle geniş bir alana yayılan yangın takımların müdahalesiyle denetim altına alındı. Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, yangını 4 kişinin molotof kokteylleri ile çıkardığı tarafında argümanlar olduğunu söyledi.

Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkisindeki ormanlık alanda şimdi belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Rüzgarın tesiriyle geniş bir alana yayılan yangına gruplar, karadan müdahale etti. Yöre halkı ile tatilciler de söndürme çalışmalarına dayanak verdi.

Bölgeden imajlar

Görüntü: Twitter / @eha_medya

Yangın denetim altında

Uzun uğraşlar sonucu yangının denetim altına aldığını belirten Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, "Ovacık bölgesinde şu an yangın denetim altına alındı. Tüm yurttaşlarıma ve can hıraş çalışan bütün çalışanlara teşekkür ederim." sözlerini kullandı.

Molotof kokteyli argümanı

Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, Ölüdeniz mahallesinin Ovacık Mevkii'ndeki orman yangınını 4 kişinin molotof kokteylleri ile çıkardığı istikametinde savlar olduğunu söyledi. Lider Karaca, Türkiye'nin 66 noktasında orman yangınlarının devam ettiğini belirterek, "Yangınların sabotaj olduğunu düşünüyoruz. Buradaki yangını 4 kişinin molotof kokteyler ile çıkardıklarını söyleyenler oldu. Etraf çevrildi ve şüphelileri arama çalışması sürüyor. Oteller bölgesinde yangın denetim altına alındı. Alevler Kayaköy mahallesine hakikat ilerliyor. Gece olmasından ötürü helikopterlerin müdahale etmesi mümkün değil. Yangını söndürmek için herkes canla başla uğraş veriyor. Bir daha bu üzücü olayların yaşanmamasını temenni ediyorum" dedi.

Öte yandan, yangın söndürme çalışmaları sırasında bir vatandaşın dumandan etkilendiği ve olay yerindeki ambulansta müdahale edildiği öğrenildi.

Belediye Lideri Karaca'dan nöbet daveti

Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca, halka davette bulundu. Twitter'dan paylaşım yapan Alim Karaca, "Yangına karşı tüm Fethiyeli yurttaşlarımı ormanlık alanlarda nöbete davet ediyorum. Bedelli yurttaşlarım sizden ricam: Herkes dikkatli olsun, kendi bölgesindeki kuşkulu durumlarda derhal yetkili mercilere haber versin. Gece uzunluğu nöbeti bırakmayalım." notunu düştü.

Üst Alt