Son Konu

Whatsapp grup nasıl silinir, whatsapp grup silme aşamaları nelerdir?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Whatsapp üzerinden grup oluşturarak topluca sohbet etmek nasıl yapılabilir bir işlemse, grup silmek de o kadar kolaydır. Whatsapp kullanıcıları, bazen çok fazla grup içerisinde yer alarak yoğunluk yaşayabilir ve bu durumdan sıkılabilirler. Böyle zamanlarda Whatsapp gruplarını silmek, biraz nefes almak anlamına gelecektir. Bu yazımızda Whatsapp grup nasıl silinir, Whatsapp grup silme aşamaları nelerdir gibi sorulara cevap vereceğiz.

Whatsapp, son yılların en popüler uygulamalarından birisi. Milyarlarca insan, anlık mesajlaşma işlemini Whatsapp üzerinden gerçekleştirmeyi daha doğru ve akıllıca görüyor. Mesajlaşmanın yanı sıra fotoğraf, video gönderiminin yapılabildiği ve grup sohbetleri açılabildiği için bu uygulama popülerliğini hiçbir zaman yitirmiyor.

WHATSAPP GRUP NASIL SİLİNİR?
Ancak Whatsapp kullanıcıları zaman zaman içinde bulundukları gruplardan rahatsızlık duyabiliyor. Grubun sürekli aktif olması, artık sohbet edecek bir durumun bulunmaması, grup sohbetinin neredeyse hiç yapılmaması gibi nedenlerden dolayı Whatsapp grupları zaman içerisinde silinebiliyor.

Whatsapp grubunu silmek, sadece grup yöneticisinin yapabileceği bir işlem. Her konuda yetki sahibi olan yönetici, istediği zaman Whatsapp grubunu silme ve gruptakileri çıkarma hakkına sahip oluyor. Whatsapp grubunu silmek için belirli işlemlerin yapılması gerekiyor. Whatsapp grup silme işlemi için Android ve İOS işletim sistemlerinde farklı işlemler gerçekleştiriliyor.

WHATSAPP GRUP SİLME AŞAMALARI NELERDİR?
Whatsapp grup silme aşamaları, kullanılan telefonun işletim sistemine göre değişiklik gösterir. Android ve İOS işletim sistemli telefonlarda farklı adımlarla grup silme işlemi gerçekleştirilir.

ANDROİD WHATSAPP GRUP SİLME AŞAMALARI NELERDİR?
Android üzerinden Whatsapp grup silme adımları şu şekilde gerçekleştirilir;

Birinci Adım
Whatsapp uygulamasına girilir.

İkinci Adım
Uygulamaya girdikten sonra silinecek olan Whatsapp grubunun üzerine basılı tutulur.

Üçüncü Adım
Açılan panelde “Gruptan Çık” yazan sekmeye basılır. Gruptan çıkmadan grubu silmek mümkün olmayacaktır.

Dördüncü Adım
Gruptan çıkma işleminin gerçekleşmesinin ardından grubun adının üzerine tekrar basılı tutulur.

Beşinci Adım
Çıkan panelden “Grubu Sil” yazan butona basılır. Böylelikle Android telefon için Whatsapp gruptan çıkma işlemi gerçekleşmiş olur.

İOS WHATSAPP GRUP SİLME AŞAMALARI NELERDİR?
İOS üzerinden Whatsapp grup silme adımları şu şekilde gerçekleştirilir;

Birinci Adım
Whatsapp uygulamasına girilir.

İkinci Adım
Uygulamaya girdikten sonra silinecek olan Whatsapp grubunun bulunur.

Üçüncü Adım
Silinecek Whatsapp grubunun üzerine basılı tutmadan grup sağa doğru kaydırılır.

Dördüncü Adım
Sağa doğru kaydırma işleminde yan yana üç nokta çıkacaktır. Bu noktaların üzerine tıklanır.

Beşinci Adım
Noktalara tıklayınca bir panel açılır. Panel üzerinde yer alan seçeneklerden “Gruptan Çık” yazana basılır.

Altıncı Adım
Gruptan çıkma işleminin ardından silinecek grup tekrar sağa kaydırılır.

Yedinci Adım
Bu sefer üç noktalı panelde yer alan “Grubu Sil” yazan kırma basılır. Bu işlemle Whatsapp grubu silinmiş olur.

WHATSAPP GRUP SOHBETİ SESSİZE NASIL ALINIR?
Whatsapp grubunu silmeden sadece sessize alarak da sürekli ileti gelmesi engellenebilir. Bu işlem sayesinde Whatsapp grubu sabit kalır ancak sessize alındığı için kişiye hiçbir şekilde ileti gitmez. İleti gitmemesi sayesinde sürekli mesaj gelen bir grubun rahatsızlığı yaşanmamış olur.

Whatsapp grubunu sessize almak için grup sohbetine girmek gerekir. Sohbete girdikten sonra ayarlar kısmından “Grubu sessize al” yazan butona basılır. Bu butona basıldığı zaman ekrana bir panel gelecektir. Panel üzerinden grubun ne kadar süre sessize alınması gerektiği belirlenebilir. Bir haftalık, bir aylık ya da bir yıllık sessize alma seçeneklerinden hangisi uygun ise o seçilir ve onaylanarak işlem tamamlanır. Bu işlemin ardından Whatsapp kullanıcısı bakmadığı sürece bu gruptan gelen mesajlar görüntülenmeyecektir.

Üst Alt