Son Konu

Kebapsever Boris Johnson'a Adana'dan Davet: 'Gelsin, Görsün'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5df08e96e274f722f5ba27b59f7fd3525e153946.jpg

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a 'en sevdiğim sağlıklı yiyecek kebap' açıklamasının akabinde Adana'dan davet geldi. Adanalı kebap ustası Yaşar Aydın, "Dünyada kebabın başşehri Adana. Kendisini buraya bekliyoruz. Asıl sağlıklı kebap nerede yeniliyormuş görsün" dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, katıldığı bir programda obezitenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte yarattığı tehlikeye dikkat çekti.

Pandemiyle obezitenin de arttığını belirten Johnson, koronavirüse yakalandığı Mart 2020’de fazla kilolu olduğunu, tedavisinin akabinde kilo verdiğini ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edindiği anlattı.

Johnson, tükettiği yiyeceklerin sorulması üzerine "Benim en sevdiğim sağlıklı yiyecek kebap. Çok sağlıklı o denli değil mi?" karşılığını verdi.

Johnson’ın bu konuşmasının akabinde Adanalı kebapçı Yaşar Aydın da sağlıklı beslenmek için kebap yenilmesi gerektiğini söyleyerek Jonhson’ın kelamlarına katıldığını belirtti.

Diyet yaparak kilo vermek isteyenlere kebap önerisi ve Johnson'a davet...

Aydın, diyet yaparak kilo vermek isteyenlere kebap önerdiğini tabir ederek, "Ben de kebap yiyerek zayıflıyorum. Bir vakitler çok fazla abur cubur ve makarna stili yiyecekler yemeye başlamıştım. Çok fazla kilo alıp 100 kilonun üzerine çıktım. Daha sonra kebap ve salata yiyerek 20 kilo verdim. Şu anda daha sağlıklı ve daha zihindeyim. 4 ay üzere bir müddette bu kiloları verdim" dedi.

Boris Johnson’ın İngiltere’de kebap yediğini ve teklifte bulunduğunu hatırlatan Aydın, "Dünyada kebabın başkenti Adana. Kendisini buraya bekliyoruz. Asıl sağlıklı kebap nerede yeniliyormuş görsün" dedi.

Üst Alt