Son Konu

Vandallık Kazandı! Cumhurbaşkanlığı Korumalarınca Dövülen Avukatın Davasına Takipsizlik...

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0fc9331f30c54aaab6b1f5c81cee7e9732ea6ca9.jpg

Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının düğününün yapıldığı Çırağan Sarayı’nın önündeki yolun trafiğe neden kapatıldığını sorduğu için cumhurbaşkanlığı muhafaza polisleri tarafından darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun davasında takipsizlik kararı verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da nikâh şahitliği yaptığı 13 Nisan 2019’daki düğün için Çırağan Sarayı’nın önündeki caddenin bir kısmı trafiğe kapatılmıştı.

Orada bulunan avukat Sertuğ Sürenoğlu bu duruma "Bir düğün için olur mu?" diyerek isyan edince cumhurbaşkanlığı muhafazaları ve polislerce bir araca götürülmüştü.

Burada aksi kelepçe vurulduğunu söyleyen Sürenoğlu, gözlerinin de bağlanarak darp edilmeye başladığını anlatmıştı. Sürenoğlu, savcılık ifadesinde “Bana cumhurbaşkanı müdafaaları azap yaptı ve zorla cumhurbaşkanına hakaret ettiğimi beyan eden tutanak imzalatıldı” demişti.

Savcı, Sürenoğlu'nun hakaretten tutuklanmasını istemiş, mahkeme ise mesken mahpusu koşuluyla bırakmıştı. 

Sürenoğlu hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaretten açılan dava da kısa müddette düşmüştü.

Sözcü’den Alişer Delek’in haberine göre savcı, araç içi kamera kaydı olmadığı için, başka polislerin tabirine başvurmadan ‘müştekinin şüpheliler tarafından vazifenin gerekleri dışında taammüden yaralandığına dair kamera kaydı yahut şahit beyanı dahil somut kanıt bulunmadığı’ gerekçesiyle şüpheliler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Adalet Bakanı takip edeceği kelamını vermişti...

Sürenoğlu o gece ve sonrasında yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

"Babamla konuta geldiğimde annem çok üzüldü. Ben çocukluğumda dahil hayatımda hiç hengame etmedim. Birinci kere beni o denli gördü. Sonra barolar harekete geçti. Barolar Birliği Lideri Metin Feyzioğlu aradı, davanın takipçisi olacağını söyledi. CHP ve UYGUN Parti başkanları aradı. Canan Kaftancıoğlu ziyaretime geldi. Her partiden geçmiş olsun demek için aradılar. Konut hapsimin 40. günü Adalet Bakanı Abdülhamit Gül aradı. “HSYK'da da savcı ve yargıçlar hakkında gerekli soruşturmayı başlatıyorum, geçmiş olsun” dedi."

Üst Alt