Son Konu

Denetim Devi, Türk Bitcoin Borsasında 3 Coin’i İnceledi: Geçerli Not!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sivil-topluma-denetim-kiskaci.jpg

Hollanda merkezli denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sağlayıcısı KPMG, Türkiye merkezli kripto para borsası BtcTurk’ün doğrulama prosedürlerini onayladı. Borsanın 28 Eylül tarihli resmi duyurusuna göre, KPMG’nin BtcTurk’teki en yüksek işlem hacmine sahip kripto para birimleriyle (Bitcoin, Ethereum, Ripple) ilgili soğuk cüzdan doğrulama çalışmasını tamamladığı bildiriliyor.

KPMG şirketi Bitcoin, Ethereum ve Ripple için görevlendirildi

Duyuruya göre, KPMG’nin 20 Eylül 2021 itibarıyla, BtcTurk kullanıcılarının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) varlıklarının, borsanın soğuk cüzdanlarında karşılanıp karşılanmadığını denetlenmesi için görevlendirildiği belirtiliyor. Bu kapsamda borsa, denetimlerden geçer not alarak, kullanıcılarının kripto para birimlerini borsa dışı soğuk cüzdanlarda güvenle sakladığını, bağımsız bir denetim kurumu tarafından kanıtlamış oldu. Bildiride, borsada en fazla işlem yapılan kripto para birimlerinin BTC, ETH ve XRP olduğu açıklanırken, denetimlerin bu varlıklar üzerinde yoğunlaştırıldığı ve sonraki çalışmalar için farklı kripto para birimlerine yönelineceği söylendi.
Bitcoin-Ethereum-XRP.jpg
KPMG, BtcTurk’ü onayladı!

Dünya genelinde denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan KPMG, Türkiye merkezli kripto para borsası BtcTurk’ün, yapılan denetimler sonucu BTC, ETH ve XRP kripto para birimleri için soğuk cüzdanlarda muhafaza edildiğini onayladı. BtcTurk açıklamalarına ek olarak, “Sorumluluk Reddi” bölümünde, anlaşamaya varılan prosedürlerin Uluslararası Standartlara (ISRS 4400) uygun olarak gerçekleştiğini vurguluyor:

KPMG tarafından üzerinde anlaşmaya varılan prosedürler, Uluslararası Standartlara (ISRS 4400) uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Üzerinde anlaşmaya varılan prosedürler finansal tablolar veya bilgi sistemleri üzerinde bir denetim çalışması değildir.

Üst Alt