Son Konu

Mod Sayesinde GTA Online Yükleme Süresi Yüzde 70 Kısaltıldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
gta-online-yukleme-suresi-yuzde-70-kisaltildi-technopat-oyun-haber.jpg

GTA Online‘ın tahminen de en büyük sorunlarından biri yükleme müddetleri. Birçok oyuncu dakikalarca süren yükleme müddetlerinden şikayetçi olsa da, şimdi geliştirici stüdyo GTA Online yükleme müddeti ile ilgili rastgele bir adım atmadı. Kullanıcılar yükleme mühletini kısaltmanın yolunu ararken, T0st isimli bir mod geliştiricisi GitHub hesabından yayınlamış olduğu optimizasyon koduyla yükleme mühletini yüzde 70 oranında düşürmeyi başardı.

Bildiğiniz üzere GTA Online’ın başlatıldığı vakit JSON denetimi yapılıyor. Bu kısımdaysa oyun 1.984.531.500 adet eşyayı yüklemeye çalışıyor. Her ne kadar üst düzey işlemciler bu denetim sırasında rastgele bir sorun ile karşılaşmıyor olsa da, bilhassa orta/düşük düzey işlemciler bu süreç sırasında darboğaz yaşıyor. Hal bu türlü olunca oyuncuların yükleme ekranında geçirdikleri müddette artıyor.
gta-online-yukleme-suresi-yuzde-70-kisaltildi-technopat-oyun-haber-1.jpg
gta-online-yukleme-suresi-yuzde-70-kisaltildi-technopat-oyun-haber-1.jpg
GTA Online Yükleme Müddeti
Lakin T0st isimli mod geliştiricisi, orta/düşük düzey işlemcilerde yaşanan bu sorunu GitHub üzerinden yayınlamış olduğu optimizasyon koduyla çözmeyi başardı. Bu kısımdaysa oyunun yükleme mühletini yüzde 70 oranında kısalttığını tabir eden geliştirici, JSON evrakını optimize ettiğini belirtiyor. Böylelikle 1.984.531.500 yerine 63.000 eşyanın denetim edilerek oyunun açıldığını vurgulayan T0st, bu mod sayesinde oyunun yükleme müddetinin de 50 saniyeye kadar düştüğünü söylüyor.

Üst Alt