Son Konu

Çiçekçi Kadının Oxford'da Okuduğunu Sandığı Kızı, İstanbul'da Emlakçıda Çalışıyormuş

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-cc3f7c41d7485dc00d4a32787ccc538127d12e70.jpg

Hatay'da 15 yıldır mezarlıkta çiçek satarak meskeninin geçimini sağlayan 2 çocuk annesi Gülseren Bozkurt'un Oxford Üniversitesi'nde okuduğunu sandığı kızı Merve Bozkurt'un palavra söylediği anlaşıldı. Merve Bozkurt’un İstanbul'da bir emlakçıda çalıştığı ve hiç yurt dışına gitmediği öğrenildi.

Gazetecilerin 8 Mart Bayanlar Günü’nde röportaj yaptığı Antakya ilçesinde bulunan Asri Mezarlığın en eski çiçekçilerinden Gülseren Bozkurt, çiçek satarak çocuklarını okuttuğunu, kızının ise halen İngiltere'de bulunan Oxford Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 5 yıldır eğitim gördüğünü anlatmıştı. 

Sabah'tan Murat Karaman'ın haberine nazaran, sosyal medyada ağır ilgi gören bu röportajın sonrasında hayırseverler Gülseren Bozkurt'un kızı Merve Bozkurt'a burs vermek istedi. Lakin Merve Bozkurt’un Oxford Üniversitesi'nde eğitim görmediği ortaya çıktı.

Yurt dışına hiç gitmemiş

Annesinin yurtdışında eğitim gördüğünü sanıp para gönderdiği genç kızın, ailesinden uzakta uzun müddettir İstanbul'da yaşadığı ve hiç yurt dışına gitmediği öğrenildi.

Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte genç bayan toplumsal medya hesaplarını kapattı. Ailesine gerçeği anlatmak zorunda kalan Merve Bozkurt'un, "Annemi üzdüğüm için kendimi çok makus hissediyorum. Bir kıssa uydurdum. Bu kıssaya kendim dahil herkesi inandırdım. Halbuki İstanbul'da bir emlak ofisinde çalışıyordum" dediği öğrenildi. Genç kızın pasaportunun olmadığı ve yurt dışına hiç gitmediği belirtildi.

Üst Alt