Son Konu

Alzheimer Hakkında

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sa

Yaşım 18 Dedem Alzheimerdan nedeniyle vefat etti

Bende de amnezi başladı 3 haftadır Doğrusu 3 kayda değer durum oldu onları paylaşmak istiyorum

1 si 3 hafta önce olan , 6 aydır girdiğim yurt kapısının şifresini unuttum 2750 normalde aklıma gelmedi bir lahza 2700 yazıyorum 2500 yazıyorum bulamadım bir başkasından takviye aldım mecburen
2 si bugün oldu sabahleyin hastaneye bu vesileyle yolu karıştırdım Öğlen de blok 2 de mesit var , blok 8 de nöroloji 8 e gideceğim amacım o , 8 e gidiyorum , oraya varınca diyorum fakat 2 ye gidecektim ben buraya niye geldim 2 ye gidiyorum bu sefer aa 8 de mescit varmış oraya gidecektim oluyorum

Nöroloji bölümüne gittim derdimi anlattım 100 den geriye doğru 7 şey sayma , bugün ayın kaçı ve bir şekil verdi aynısını çizmemi istedi Hafızan gayet güzel adaletsizlik yapma dedi bana Aklımdan bütün 1 aydır çıkmayan bir sıkıntım var , 1 aydır ne yapsam aklımın bi ucunda Kifoz ameliyatı olacağım emrindeki ucunda felç riski var o kadar koruyorum fakat bundan Allah korusun ve bugün de aklımdan çıkmadıHocaya bahsettim Stresten tahminimce dedi cipralex adında ( mesela bu ilacın adını 1 saat önce okudum aklımda kaldı şifrelemiştim unutmadım yani) antidepresan verdi Yolda giderken aralıksız aklımda örneğin düşünüyorum düşünmeyi bırakıyorum bir bakmışım nerde oldugumu anlamıyorum Bunlar stresten nedeniyle olabilir mi ?Arkadaşların ismini karıştırma yada el becerilerimde azalma değil sanırım varsa da farketmedim ben Ne yapmam lazım sizce bu yaşta alzheimer olupta 23 24 yaşında yatağa bağlı olmak istemiyorum dedem 1 metre yanımda can çekişmişti son gününe aklımdan hiç çıkmıyor

Üst Alt