Son Konu

AMD Radeon RX 6700 XT Tanıtım Tarihi Belli Oldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
AMD-Radeon-RX-6700-XT-Tanitim-Tarihi-Belli-Oldu-Technopat-Teknoloji-Haber.jpg

Yeni jenerasyonda NVIDIA ile sıkı bir rekabetin içerisinde olan AMD, geçtiğimiz Ekim ayında RX 6000 serisini tanıtmıştı. RX 6000 serisi ile birlikte tıpkı vakitte RDNA 2 mimarisine de geçiş yapan AMD, artık de RX 6700 XT modeliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. RX 6000 serisinin yeni modeli bir müddettir sızıntı haberleriyle gündeme gelirken bugün ise firma, AMD Radeon RX 6700 XT tanıtım tarihi için merak edilen açıklamayı yaptı. Firma, RX 6000 serisinin yeni üyesini 3 Mart günü TSİ 19:00′da düzenleyeceği lansmanla birlikte tanıtacağını duyurdu.

AMD-Radeon-RX-6700-XT-Tanitim-Tarihi-Belli-Oldu-Technopat-Teknoloji-Haber-1.jpg

AMD Radeon RX 6700 XT Özellikleri Nasıl Olacak?

Özellikleri bakımından NVIDIA’nın RTX 3060 Ti modeliyle rekabet etmesi beklenen modelin RDNA 2 mimarisine sahip olacağı ve Navi 22 GPU‘sunu temel alacağı söyleniyor.

Bununla birlikte paylaşılan raporlarda serinin yeni üyesinin 12 GB GDDR6 VRAM ile bir arada geleceği de tabir ediliyor. Tıpkı vakitte kelam konusu modelin 2560 süreç ünitesine ve 192-bit bilgi yolu arayüzüne de konut sahipliği yapacağı paylaşılan bilgiler ortasında yer alıyor. Bunun haricinde AMD’ye yakın kaynaklar yeni kuşak ekran kartının 1440p oyun performansı sunacağını da belirtiyor.

Üst Alt