Son Konu

Minecraft AR Oyunu Üzerinde Çalışılıyor

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
6038fbff8d250ebb18da36acdeacb693_1557217259-b.jpg

Minecraft AR Oyunu

4958-0-3df74c91ee84606d18f800895f1990c1.jpg
Çalışmalarda yeni bir Minecraft oyunu var üzere görünüyor ve beklediğiniz üzere olmayabilir. Şirket bugün Minecraft artırılmış gerçeklik oyununa benzeyen bir tanıtım medyası yayınladı.

Kısa tanıtım görüntüsü, gerçek ve sanal yerküre öğelerinin harmanlanmasıyla Pokemon Go yahut Harry Potter: Wizards Unite'e misal bir çeşit Minecraft AR oyunu gösteriyor. Bu her ne ise, 17 Mayıs'ta Minecraft web sitesinde duyurulacak üzere görünüyor. Tanıtıma bir göz atın. Medyanın ahir adam hatuna telefonunu neden geri vermiyor bilmiyoruz.

E3 2015'te Microsoft, şirketin AR HoloLens gözlüğü için çarpıcı bir Minecraft deneyimi sunmuştu. Gelgelelim yeni tanıtım görüntüsünün AR gözlüğü takan hiç kimseyi göstermediği göz önüne alındığında Minecraft AR oyunu, gerçek ve dijital dünyaların gözlüksüz harmanlamasında bahsi geçen Niantic oyunlarına benzeyebilir.

Daha evvel duyurulmamış Microsoft hikayelerini yanlışsız bir formda bildiren Brad Sams’e nazaran, Minecraft AR oyunu "Cenova" olarak isimlendiriliyor.

Yeni Minecraft AR oyunu için 17 Mayıs tarihini rastgele seçilmemiş. Muhtemelen tıpkı gün için planlanan Minecraft 10. yıl yıldönümü kutlaması ile birebir tarih.

Yeni Minecraft AR oyununa ek olarak Microsoft, Minecraft Dungeons isimli bir Minecraft dungeon-crawler üzerinde çalışıyor. Çıkış tarihi olmayan oyun, ana oyunun açık uçlu sanal meydanından fazla daha doğrusal bir yaklaşım sergileyecek.

Üst Alt