Son Konu

Konya’da Dereler Taştı, Yol 3 Metre Çöktü: '75 Yıldır Böyle Bir Şey Görmedim'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-96a57782055349efaa579e0493c5d42413dda9d3.jpg

Konya'da kar ve yağmur nedeniyle dereler taştı. Çetmi ve Bolay mahallelerini birbirine bağlayan yol, heyelan nedeniyle çöktü. İki mahalle ortasında ulaşım koptu. Topraklar suyla doldu.

Konya’da Orta Toroslar Taşeli Platosunda yer alan Taşkent’te dün başlayan ve aralıklarla devam eden yağmur, hayatı olumsuz etkiledi.

Bilhassa 800 nüfuslu Çetmi Mahallesi ile 700 nüfuslu Bolay Mahallesi’ni birbirine bağlayan yolda karların erimesi ve ağır yağmur nedeniyle oluşan heyelan sonucu yol çöktü.

Çökme sonucu yol ulaşıma kapanırken, belediye takımları ise yolun tekrar imal çalışmasına başladı. Bölgede dere yataklarının taşması nedeniyle de kimi yerler su altında kaldı.

'3 metre çöktü'

Heyelanın dün saat 23.30 sıralarında meydana geldiğini anlatan Çetmi Mahallesi Muhtarı Ahmet Yazıcı, ”Kar sularının erimesi ve dün sabah saatlerde başlayan ve aralıklarla devam eden yağmur nedeniyle dere yatakları taştı. Kimi topraklar sular altında kaldı” dedi.

Muhtar Yazıcı, “Çetmi ve Bolay Mahallesi ortasındaki yol da heyelan nedeniyle yaklaşık 3 metre çöktü. Şu an ulaşım sağlanamıyor. Yolun çöktüğünü duyduktan sonra büyükşehir ve Taşkent belediyelerine haber verdik. Belediye takımları gerekli çalışmalara başladı. Mahallede rastgele bir olumsuzluk ve sıhhat sorunu yaşanmadı” diye konuştu.

'75 yıldır bu türlü bir şey görmedim'

Yazıcı, Bolay Mahallesine ulaşımın ise Ermenek yolu üzerindeki yayla yolundan gerçekleştiğini kaydetti. Bolay Mahallesi sakinlerinden Mehmet Özden de ”Ben 75 yaşındayım bugüne kadar bu türlü bir olay yaşamadık. Çok korktuk. Hastamız olsaydı gidemezdik” dedi.

Üst Alt