Son Konu

Üçüncü Nesil AMD EPYC Milan İşlemcilerin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ucuncu-nesil-amd-epyc-milan-islemcilerin-tanitim-tarihi-belli-oldu.jpg

Üçüncü kuşak AMD EPYC Milan işlemcilerin tanıtım tarihi sonunda açıklandı. Buna nazaran, yeni kuşak işlemciler 15 Mart tarihinde TSİ ile 19:00’da dijital bir aktiflikle lanse edilecek.

İddia edeceğiniz üzere aktiflikte birçok yüksek profilli AMD çalışanı yer alacak. Bunların başında ise CEO ve Lider Dr. Lisa Su yer alıyor. Öteki konuşmacılar ise Teknoloji ve Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı ve CTO Mark Papermaster, Kıdemli Lider Yardımcısı ve Bilgi Merkezi ve Gömülü Tahliller İş Kümesi Genel Müdürü Forrest Norrod, Lider Yardımcısı ve Sunucu İş Ünitesi Kıdemli Genel Müdürü Dan McNamara olacak.

AMD, bu yılki CES etkinliğinde Zen 3 tabanlı Milan işlemcilerini performansını Intel Xeon işlemcisi ile karşılaştırdı. Bu noktada AMD ismini vermediği çift 32 çekirdekli EPYC Milan işlemcisini kullanmış ve bunu çift Intel Xeon Gold 6258R işlemcilerin karşısına çıkartmıştı. Hava kestirimi ve simülasyon testi olan Hava Durumu Araştırma ve İddia (WRF) Modeli her iki sistemde de çalıştırılmış ve EPYC’in yüzde 68 daha süratli olduğu görülmüştü. Intel Xeon modelinin dört çekirdek eksik ile rekabete girdiği düşünüldüğünde, AMD’nin zaferi natürel ki bekleniyordu lakin fark tekrar de dikkat cazip.

Şirket geçen yılın sonlarında Milan işlemcilerini piyasaya sürmeyi planlasa da, bu büyük ihtimalle devam eden 7 nm yonga tedarik derdi nedeniyle ertelendi.

AMD EPYC Milan fiyatı ve özellikleri ise daha evvel sızdırılmıştı.

Üst Alt