Son Konu

Cinsel Terapi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Sevgili danışanlarım yaklaşık 20 yıldır cinsel sıkıntılarla çalışan bir cinsel terapi uzmanı olarak aralıksız olarak cinsel meselelerle çalıştım.

sizlere özetlemek istiyorum.

1. Erken boşalma en sık görülen erkek cinsel sıkıntısıdır . Her yüz erkekten yaklaşık 40 tanesi erken boşalmadan şikayet etmektedir.

2. Erkekler erken boşalma konusunda yardım aramaya utanıyor, ya da bunu bir eziklik üzere düşünüp, inkar sistemini yaygın olarak kullanıyorlar.

3. Kimi erkekler, bir tenkit alıncaya ya da başka erkeklerden duyuncaya kadar erken boşalmaları olduğunu fark etmiyor ya da bunun bir cinsel sorun olabileceğini bilmiyor.

4. Bu sorun bekar erkeklerin de kabusu (bir çok bekar erkek başarısızlık korkusu nedeniyle karşı cinse yakınlaşmaktan yada evlenmekten korkuyor).

5. Yaygın inanışın tersine mastürbasyon yapıyor olmanın erken boşalmaya negatif bir tesirinin olmadığını vurgulamalıyım.

6. Erken boşalma, evli çiftlerde çok sık görülen bir boşanma nedeni haline gelmekte(kadınlar kendi cinselliklerini keşfettikçe erkeği motive etmeye çalışıyor ve birden fazla erkek bu duruma direniyor ve işin sonu boşanmaya gidebiliyor).

7. Makus giden bir evlilik, erken boşalmanın daha da kötüleşmesine neden olabiliyor.

8. Erken boşalmanın tedavisi aslında hayli kolay . Tüm dünyada ortak kullanılan cinsel terapilerle ya da online eğitimlerle bu durumdan kurtulmak mümkün.

9. Tedavide en çok karşılaşılan dirençler, eşle yaşanan güç savaşı ya da eşe karşı hissedilen zımnî öfke olarak vurgulanabilir.

10. Erken boşalmanın tedavisinde en çok işe yarayan usul, ergenlikten bu yana yaşanılan şartlanmayı kırmaya yarayan egzersizlerdir.

11. Bu antrenmanlar sayesinde boşalmadan evvelki farkedilmeyen hisler fark edilir ve boşalma ertelenir. Muhakkak bir mühlet (ortalama 6 hafta) bu idmanlar yapıldığında, motamot idrarını tutmayı öğrenen çocuk üzere boşalmayı erteleme mahareti kazanılır.
Hepinize sevgi ve sıhhat dolu günler diliyorum.

Üst Alt