Son Konu

AKP'li Turan: 'Biz Sınırına Hakim Olan, Kimin Nasıl Geldiğini Bilen Bir Ülkeyiz'

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-390c3a7c7510922af972c2c696980aa3524fce8b.jpg

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Türkiye, ordusu, askeri ve polisi kuvvetli bir ülke. Son dönemde göçmen meselesinin çok farklı siyasi saiklerle değerlendirildiğini düşünüyorum. Biz sınırına hakim olan, kimin nasıl geldiğini bilen bir ülkeyiz." dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nu ziyaretinde konuşan Turan, gündemdeki Afgan göçmenler konusunda şunları kaydetti:

"Türkiye 100 yıllık kıymetli bir ülke. Tarihler evvel 5 bin yılları buluna bir ülke, bir yönetim tarzı var. Türkiye ordusu, askeri ve polisi kuvvetli bir ülke. Son dönemde bazı gerekçelerle beraber göçmen meselesinin çok farklı siyasi saiklerle değerlendirildiğini düşünüyorum. Biz sınırına hakim olan, kimin nasıl geldiğini bilen bir ülkeyiz. Yanlış yollarla gelen biri varsa, bunların iadesi için de büyük bir mesai harcayan bir ülkeyiz. Geçen sene 500 bine yakın göçmen geldi. Tabi ki hata ve eksikliler olabilir ama bunu ulusal bir mesele gibi, ülkenin huzurunu bozacak bir adımmış gibi değerlendirmek doğru değil. Tüm siyasilerden de bu konuda daha sağ duyulu olmalarını tavsiye ediyorum."

Üst Alt