Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Duyuru;

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikle cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren "Bilgilihocam.Com" adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur! bunu unutmayınız.

  • Bilgilihocam.com kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir.Üyeler her türlü bilgiyi,dosyayı,video ve resimi önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir.Bu mesajlardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk mesajı yazan üyeye aittir.Şahısların yazmış oldukları mesajlardan ve göndermiş oldukları materyallerden Bilgiligocam.com ve yöneticileri sorumlu değildir. Bunlara rağmen sitemizde yasa dışı (illegal) içerik bulursanız admin@bilgilihocam.com email adresine bildiriniz, şikayetiniz incelendikten sonra en kısa sürede gereken yapılacaktır, Teşekkür Ederiz!

Çöp kovası kokusu nasıl giderilir?

makaleci

Özel Üye
Mesajlar
43,889
Tepkime puanı
5
Puanları
0
Yaş
33

Çöp kovaları hengam içinde rahatsız edici kokular yaymaları nedeniyle hayat kalitenizi düşürebilir. Çöp poşeti tasarrufunda, çöpler kova ile temas etmese, kapaklı olsalar dahi kokulara pürüz değildir. Pekala, çöp kovası kokusu nasıl giderilir? Çöp kovası paklığı nası yapılır? İşte, haberin ayrıntıları...

Kapaklı çöp kovaları, kapak kapandığında havasız kalması nedeniyle hava sirkülasyonunu kestiği için, çöp kokusu içeride kalır ve daha da rahatız edici bir koku haline gelmektedir. Bakımı yapılmayan çöp kovası hanede makûs koku bir bırakmasına rağmen birebir vakitte sineklenme de yapabilir. Çöp kovası nasıl temizlenir? Çöp kovası temizlemenin püf noktaları nelerdir? İşte, çöp kovası kokusunu gidermek için uygulayacağınız usuller...


ÇÖP KOVASI KOKUSU GİDERMEK İÇİN;

- Boraks, çöp kovasının içindeki berbat kokuların yok olmasına yardımcı olacak en tesirli tahlil olacaktır. Yarım su bardağı boraksı, birebir ölçüde su ile sulandırıp kovanın tüm yüzeyine sürünüz. 20 dakika kadar beklettikten sonra pak bir bez yahut fırça ile temizleyiniz.

Çöp kovasının içine bir ölçü çamaşır suyu dökünüz ve biraz su ekleyiniz. Aklık süngeri yardımıyla her bölgesi siliniz. Çöp kovası uzun müddettir kirli duruyorsa, kovanın içine bir ölçü su ile çamaşır suyu döküp 10 dakika kadar bekletiniz.

Çöp kovasının dibine 2 yemek kaşığı karbonat dökünüz ve 1 gün bekletiniz. Karbonat bed kokuları dağıtacaktır. Beklettiğiniz karbonatı ıslak nezih bir süngerle yüzeye yayarak temizleyiniz. Kokuların kalıcı olarak kaybolması için karbonatı sistemli olarak kullanmaya itina şovunuz.

Çöp kovası kokusu aklığında kullanabileceğiniz bir öbür gereç beyaz sirke olabilir. Çöp kovasının iç kısmına sıcak su ve 1 su bardağı beyaz sirke döküp yarım saat bekletiniz. Fırça ya da sünger kullanarak kovanın tüm yüzeyini temizledikten sonra durulayınız.


Çöp kovasının içine yerleştirilen nem emici mendilleri uzun bir mühlet koku oluşumunu önleyebilir; gelgelelim çöp poşetini uzun müddetli tasarruftan kaçınınız günlük değişim önerilmektedir.
 

Yazar: makaleci
Makale Başlığı: Çöp kovası kokusu nasıl giderilir?
Kaynak URL'si: Bilgilihocam Güncelden Bilimsele-https://bilgilihocam.com
Alıntı ve Paylaşım Kuralları: Kaynak gösterilmek kaydıyla makaleden kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarın izni olmadan makalenin tamamı başka bir siteye kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.
Üst