Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

Bilgilihocam.Com katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

  • Lütfen forum kurallarını ihlal etmeyiniz. Keyifli Forumlar Dileriz...

Çöp kovası kokusu nasıl giderilir?

Bilgilihocam Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yaşam kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Çöp kovası kokusu nasıl giderilir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 247 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yaşam
Konu Başlığı Çöp kovası kokusu nasıl giderilir?
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci

Çöp kovaları hengam içinde rahatsız edici kokular yaymaları nedeniyle hayat kalitenizi düşürebilir. Çöp poşeti tasarrufunda, çöpler kova ile temas etmese, kapaklı olsalar dahi kokulara pürüz değildir. Pekala, çöp kovası kokusu nasıl giderilir? Çöp kovası paklığı nası yapılır? İşte, haberin ayrıntıları...

Kapaklı çöp kovaları, kapak kapandığında havasız kalması nedeniyle hava sirkülasyonunu kestiği için, çöp kokusu içeride kalır ve daha da rahatız edici bir koku haline gelmektedir. Bakımı yapılmayan çöp kovası hanede makûs koku bir bırakmasına rağmen birebir vakitte sineklenme de yapabilir. Çöp kovası nasıl temizlenir? Çöp kovası temizlemenin püf noktaları nelerdir? İşte, çöp kovası kokusunu gidermek için uygulayacağınız usuller...


ÇÖP KOVASI KOKUSU GİDERMEK İÇİN;

- Boraks, çöp kovasının içindeki berbat kokuların yok olmasına yardımcı olacak en tesirli tahlil olacaktır. Yarım su bardağı boraksı, birebir ölçüde su ile sulandırıp kovanın tüm yüzeyine sürünüz. 20 dakika kadar beklettikten sonra pak bir bez yahut fırça ile temizleyiniz.

Çöp kovasının içine bir ölçü çamaşır suyu dökünüz ve biraz su ekleyiniz. Aklık süngeri yardımıyla her bölgesi siliniz. Çöp kovası uzun müddettir kirli duruyorsa, kovanın içine bir ölçü su ile çamaşır suyu döküp 10 dakika kadar bekletiniz.

Çöp kovasının dibine 2 yemek kaşığı karbonat dökünüz ve 1 gün bekletiniz. Karbonat bed kokuları dağıtacaktır. Beklettiğiniz karbonatı ıslak nezih bir süngerle yüzeye yayarak temizleyiniz. Kokuların kalıcı olarak kaybolması için karbonatı sistemli olarak kullanmaya itina şovunuz.

Çöp kovası kokusu aklığında kullanabileceğiniz bir öbür gereç beyaz sirke olabilir. Çöp kovasının iç kısmına sıcak su ve 1 su bardağı beyaz sirke döküp yarım saat bekletiniz. Fırça ya da sünger kullanarak kovanın tüm yüzeyini temizledikten sonra durulayınız.


Çöp kovasının içine yerleştirilen nem emici mendilleri uzun bir mühlet koku oluşumunu önleyebilir; gelgelelim çöp poşetini uzun müddetli tasarruftan kaçınınız günlük değişim önerilmektedir.
 
metin

Yorumlar

Benzer konular Forum Tarih
makaleci Sağlık Rehberi 0 36
makaleci Teknoloji Haberleri 0 42
makaleci Bilim 0 31
makaleci Sağlık Rehberi 0 14
makaleci Cep Telefonları 0 23
makaleci Cep Telefonları 0 28
makaleci Donanım 0 28
makaleci Yaşam 0 28
makaleci Yaşam 0 22
makaleci Yaşam 0 19
makaleci Teknoloji Haberleri 0 26
makaleci Bilim Dünyasında Neler Oluyor 0 35
makaleci Sağlıklı Yaşam 0 23
makaleci Yaşam 0 36
makaleci Adım Adım Sağlık 0 33
makaleci Haberler 0 34

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst