Son Konu

Hongmeng OS ile İlgili İlk Yorumlar

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
test-sureci-devam-eden-hongmeng-os-ile-ilgili-test-ekibinin-ilk-yorumlari-1562653590.jpg

Trump idaresinin aldığı kararlardan sonra Huawei, kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını resmen doğruladı. Şirket, işletim sistemini müşterilerinin hizmetlerine sunmadan evvel son dokunuşları yapıyor. Velev geçtiğimiz hafta yapılan duyurularda, Huawei'nin Hongmeng OS'u Mate 30'da test ettiği söylendi.

Huawei tarafından yapılan açıklamalarda Hongmeng OS'un Android ve macOS'a nazaran çok önemli bir nispette süratli olduğu tabir edilmişti. Artık ise Huawei test ekibi, Hongmeng OS ile ilgili birinci değerlendirmelerini paylaştı.

5f372ef16084e7fc8a86a92c83d45ab46a0d7e6e.jpeg

Edinilen haberlere nazaran Huawei, Hongmeng OS'a yeni bir açılış animasyonu ekledi. Simgelerin tamamı yine tasarlandı ve Huawei, kullanıcıların tüm kişiselleştirmeleri yapabilmesi için işletim sistemini esnek tuttu. Ayrıyeten Hongmeng OS, yeni bir bildirim ekranına ve geniş bir arama kutusuna sahip olacak.

Test ekibi, HongmengOS'ta şimdi kullanılamayan pek çok özelliğin olduğunu tabir ediyor. Bu özelliklerin şimdilik kilitli mi kalacağı yoksa şirketin bu özellikler üzerinde çalıştığı için mi kilitli olduğu ise bilinmiyor. Hususla ilgili bir farklı söylenti ise Huawei'nin kapalılık tasası ile özellikleri kilitli tuttuğu. Yani Huawei, kendi işletim sistemindeki özelliklerin rakipler tarafından duyulmamasını istiyor olabilir.

Huawei, kendi işletim sisteminin yalnızca akıllı telefonlar için üretilmediğini daha evvel doğruladı. Bu da Hongmeng OS'un tabletler, bilgisayarlar, ağ eserleri ve olgu merkezleri de dahil olmak üzere, çok çeşitli yerlerde kullanılabileceği mealine geliyor. İlerleyen devirlerde Huawei'nin kendi işletim sistemi ile ilgili daha çok malumat edinebileceğiz. 

Üst Alt