Son Konu

Drone ehliyeti kimler alabilir?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Drone ehliyeti kaç TL?​

Drone Ehliyeti için eğitim ücretleri, KDV dahil İHA0 (iha-0) 350 TL, İHA1 (iha-1) 700 TL'dir. Bu ücretlere pratik eğitim ve MEB sınav ücreti dahildir. İHA2 Teorik Eğitim ücretimiz 3.500,00 TL'dir. İHA2 Pratik Eğitim ücretimiz, 16.000,00 TL'dir.

Drone pilotu ne kadar maaş alır?​

Drone Pilotu Maaşları 2022 Drone Pilotlarının maaşları tecrübelerine göre 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Drone ehliyeti ücretli mi?​

SHGM sertifika konusunda herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor. adresinde yer alan 20 soruluk online sınavı başarılı bir şekilde tamamlamak yeterli oluyor.

Drone ehliyeti nasıl alinir?​

Drone ehliyeti SHGM üzerinden yada SHGM tarafından yetkilendirilmiş kuruluşların herhangi birinden alabileceğiniz Drone uçuşları sırasında kolluk kuvvetlerinin sizden talep edeceği yegane evraktır. Bu basılı evrak aynı bir araç ehliyeti gibi olabileceği gibi bir sertifika görünümünde de olabilir.

Drone sertifikası ne işe yarar?​

Bu sertifikaya sahip olan kişi, kurum veya kuruluşlar, satış, pazarlama, reklamcılık, sinema, dizi ve daha pek çok sektörde, elbette imkanlar ve sınırlamalar dahilinde, dron uçuşları yönetebilir.

Drone ehliyeti kaç gram?​

Drone Ehliyeti Almak Zorunlu mu? Drone ehliyeti almanız 500gr ve üzeri cihazlar için zorunludur.

Drone lisansı ne işe yarar?​

Bu sertifikaya sahip olan kişi, kurum veya kuruluşlar, satış, pazarlama, reklamcılık, sinema, dizi ve daha pek çok sektörde, elbette imkanlar ve sınırlamalar dahilinde, dron uçuşları yönetebilir.

Iha pilotu nerede çalışır?​

Drone pilotu çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir: Emniyet Genel Müdürlüğü Sivil savunma. Medya ve sinema sektörü

Üst Alt