Son Konu

Yakında Duyurulması Beklenen Playstation Remake’i Chrono Cross Olabilir

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_619e2822d3c8d_73499.jpg

Chrono Cross, 1999 yılında PlayStation için çıkış yapmış, kendinden söz ettiren bir oyun olmayı başarmıştı. Eğer sızıntılar doğruysa, yakında yeniden yapımıyla karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz aylarda Nvidia kaynaklı bir sızıntı olmuştu, hatırlayanlarınız vardır. O listede pek çok oyun yer alıyordu, gerçek olamayacak kadar iyi bir liste yorumları yapılmıştı hatta :) Sonrasında bu listeden bazı oyunların duyurularının geldiğini gördük. Hal böyle olunca listenin geri kalanıyla ilgili de bir beklenti oluşmaya başladı.

Geçtiğimiz ayın başlarında VGC, PlayStation’ın Noel döneminde ‘büyük bir oyun”un yeniden yapımını duyuracağına dair bir haber paylaşmıştı, bizler de bu haberi sizlere aktarmıştık. Haberin kaynağı İrlandalı söz yazarı ve şarkıcı Eabha McMahon (AVA) idi; kendisi, “Bir PlayStation oyununun yeniden yapımı için müzikler hazırlıyoruz” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Bu oyun için çeşitli tahminler vardı; kimileri Metal Gear Solid veya Silent Hill olabileceğini düşünüyordu.

Xbox Era’dan Nick Baker, önceki tahminlerin aksine, bu oyunun Chrono Cross Remastered olduğunu ileri sürüyor. Baker; “Chrono Cross Remastered, Nvidia’dan sızan listede de yer alıyordu, dolayısıyla büyük bir sürpriz olmasa gerek. Bana söylendiğine göre, VGC’nin haberinde sözü edilen oyun Chrono Cross Remastered. Bana verilen bir diğer bilgiyse, oyunun genel varsayımın aksine PlayStation’a özel olmayacağı yönünde. Bana, oyunun çok platformlu olacağı söylendi” diyor.

Oyunun duyurulacağı tarih Noel olarak ifade edilmiş durumda. Ama PlayStation’ın veya bir başka firmanın bu tarihlerde planlanmış bir etkinliği yok. Belli olmaz, belki TGA 2021 töreninde de görebiliriz kendisini, ne dersiniz? Her hâlükârda, yakında bir yeniden yapım duyurusu daha geliyor diyebiliriz.

Üst Alt