Son Konu

WhatsApp'a Ses Kayıtlarını Kontrol Etme Özelliği Geliyor

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
whatsapp-a-sesli-mesajlarin-gonderilmeden-once-kontrol-edilmesini-saglayan-bir-ozellik-geliyor-1620047540.jpg

Bir müddettir yeni kapalılık siyasetleri nedeniyle tartışılıyor olsa da dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması olmaya devam eden WhatsApp'a yeni bir özelliğin gelmekte olduğu açığa çıktı. WABetaInfo tarafından keşfedilen ve şimdi geliştirilme evresinde olan bu özellik, birbirlerine ses gönderen kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak üzere görünüyor.

WhatsApp tarafından geliştirilmekte olan özellik, gönderilecek olan sesli bildirilerin incelenmesini sağlıyor. Pekala bu ne manaya geliyor? Şöyle ki kullanıcılar, bu özellik kullanıma sunulduktan sonra bir ses kaydederlerse, bu sesi göndermeden evvel denetim edilebilecek. Böylece ses kalitesinin nasıl olduğu ve bu sesli bildiride nelerin söylendiği, karşı tarafa gönderilmeden evvel denetim edilmiş olacak.

WhatsApp'ın yeni özelliği işte bu türlü görünecek

9ab4cc055617a85d7106ea6be9e558b0462312d5.jpeg

Kullanıcılar, yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla ses kaydederken "Review" yani "Gözden Geçir" olarak karşımıza çıkan bir butonla karşılaşacaklar. Bu butona basan kullanıcı, neyi kaydettiğini baştan sona kadar dinleyebilecek. Böylece ses kaydedilirken yanlış bir şeyin söylenip söylenmediği ve ses kalitesinin nasıl olduğu üzere durumlar, karşı tarafa gönderilmeden denetim edilmiş olacak.

WhatsApp, geliştirme kademesinde olduğu özellik ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Ayrıyeten WABetaInfo da bu özelliğin ne vakit hazır olacağına dair en ufak bir varsayım yürütemiyor. Çünkü geliştirilme etabında olan özelliğin evvel Android ve iOS ekosistemlerinde beta sürüm olarak yayınlanması, akabinde da kararlı sürüme ulaşması gerekiyor. Kullanıcılar muhtemelen, bu özelliği bir müddet daha bekleyecekler.

Üst Alt