Son Konu

Peygamber Efendimiz Amaya hangi duayı öğretmiştir

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Peygamber Efendimizin Amaya Öğrettiği Dua Nedir

Hazreti Peygamber Efendimizin Fakat olan yani gözleri görmeyen bir Sahabeye Öğrettiği ve gözlerini Açtıran duası şöyledir;

Nesai, İbni Mace ve Tirmizi gibi bir fazla muteber kaynakta Osman ibni Huneyf Radıyallâhu anh) ’dan rivâyet edilen âmânın hadîsi de bu maddenin en büyük delilidirŞöyle ancak, bir lakin Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem ’e gelerek: Yâ Rasûlüllâh, Allâh ’a dua et de, bana âfiyet versin dediği açıklama edilir

Rasûlüllâh Sallallahu Aleyhi ve Sellem de İstersen dua edeyim, istersen sabret buyurdu

O, Dua et deyince, Rasûlüllâh Sallallahu Aleyhi ve Sellem ona abdest almasını ve adilane abdest aldıktan daha sonra, iki rekat namaz kılarak: Ey Allah! Ben Senden istiyorum ve rahmet peygamberi olan Muhammed Peygamberin ile Sana yöneliyorum

Ey Muhammed! Ben bu isteğimin yerine gelmesi hususunda seninle Rabbime yöneldim!

Ey Allâh! Onun benim hakkımdaki şefaatini kabul et diye dua etmesini emretti

Bu duanın Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) ’in huzurunda yapıldığını söylemek davasız delildir, tersine âmânın abdest almaya gitmesi ve râvinin: Yanımıza geldiğinde gözü açılmıştı demesi Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) ’in huzurunda yapılmadığının delilidir

Tekrar bu nedenle bunu Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) ’in sağlığına bağlamanın bir delili yoktur *

Üst Alt