Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Dental implantlar ve kullanım alanları

makaleci

makaleci

Vip Üye
Mesajlar
42,900
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Corona Virüs Nedir ?

Şeker tüketiminin artması ve ehliyetli ağız bakımı olmayan bireylerde çeşitli meselelerle karşılaşılmaktadır. Vaktinde müdehele edilmeyen durumlarda çürük oluşumu meydana gelmekte ve bu durum dişin çekilmesi üzere istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir. Eksik dişlerin estetik ve fonksiyonel durumlarını düzeltmek için çeşitli tedavi seçenekleri bulunmaktadır.Köprü protezler, tam yahut yarım damak protezler ve son yıllarda dental implantlar bu kayıpların giderilmesi için kullanılmaktadır.

Dental implantların gayri tedavi seçeneklerine nazaran değerli aşamada üstünlüğü bulunmaktadır. Örneğin tek diş eksikliklerinde o kesimdeki boşluğa komşu dişlerde kesilip köpü yapılmaktadır. Lakin bir diş boşluğu kapatmak için 2 dişin birden kesilmesi ve sonrasında da kesilen dişlerde hassasiyet meydana gelmesi beklenebilen bir durumdur. Ama tek diş eksikliği kayıplarında o nahiyeye dental implant uygulanması hem komşu dişlerin korunmasına imkan sağlamakta hem de daha estetik sonuçlar ortaya koymaktadır. Dental implantlar yalnızca tek diş eksikliklerinde kullanılmamakta, çoklu kayıplarda ve tüm dişsiz ağızlarda da dinamik sonuçlar almamıza imkan sağlamaktadır.

 

Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst