Son Konu

Erdoğan: 'CHP'nin Başındaki Zatı Adam Zannettim'

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-991353f0a191afbc859a3586a25dc45bcb3d9c44.jpg

AKP'nin İzmir Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, için "CHP'nin başındakini adam zannettim" tabirlerini kullandı.

Berat Albayrak ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Damat sıfatı muvaffakiyetinin önüne geçti. Rastgele bir siyasetçi olarak vazife yapsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif olabilirdi" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Erdoğan, AKP İzmir 7. Olağan Vilayet Kongresi'nde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Maşallah bu ne güzellik! İzmir İnşallah bir diriliş muştusunu bize veriyor. 2021 ile ilgili bir öteki muştuyu bugün aldığımızı görüyorum.

Bugünkü kongrelerimizin Anadolu’nun en batısındaki İzmir’de ortasında Nevşehir’den en doğusundaki Hakkari’ye uzanan bir hatta Türkiye’yi kucaklayarak gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin bu büyük zenginliğini hazmedemeyenler milletimizi parçalamak için her devirde bizimle uğraşmıştır. Birebir kirli zihniyet bugünde birliğimize beraberliğimize kardeşliğimize saldırmayı sürdürüyor.

Bu akın kimi vakit orduları direkt topraklarımızı işgal teşebbüsü olarak teşkil etmiştir. İzmir’in işgali ile başlayan Anadolu’da bizi esir alma hatta mümkün olursa esir alma hevesi hüsranla son bulmuştur. İstiklal harbinde Sevr’i paçavraya çeviren milletimiz Anadolu’daki varlığını perçinlemiştir.

Orduları ile bunu başaramayacaklarını anlayanlar yeni araçlar devreye sokmuştur. Terör işte bunun en kıymetli aracıdır.

PKK terör örgütünün ahlaksız ve vicdansız yüzünü en düzgün onlar bilir. Dünyanın hiçbir yerinde terörü ve terör örgütünün uzantılarını destekleyen bir zihniyet göremezsiniz. Lakin ülkemizde bu türlü kirli bir zihniyet daima görmüşsünüzdür.

Kılıçdaroğlu'na Gara reaksiyonu

Ey CHP, ey Kılıçdaroğlu… Diyarbakır annelerinin semtine hiç uğradın mı? Diyarbakır’daki o anneleri hiç ziyaret ettin mi orada neler oluyor haberin var mı? Onurlu bir duruş göstererek terör örgütünü lanetlemek yerine daima devleti suçlayan bu kirli zihniyetin her günahsızın katlinde vebali bulunuyor. Senin de vebalin var. Biz kendi devletinin gerisinde dağ üzere duranlarla birlikte yol yürüyoruz.

Son vakitlerde CHP ve şürekâsının Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı gaye alan bir kampanya yürütüyor. 

Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir kelamlarına ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerin hezeyanlarınla uğraşmayı zul adlettiğimiz için evvel bu kampanyayı görmezden geldik. Lakin bu iş artık siyaset boyutunu aşıp bir insan olarak sahip olduğumuz temel haklara ve özgürlüklere bilhassa de ailemize hücum boyutuna da gelince ağızlarının hissesini vermeye üzerimize vacip oldu.

İzmir’in en büyük talihsizliği CHP’nin başındaki zatın bu kentin milletvekili sıfatıyla Meclis’te yer almasıdır.

Onun için de kendisine yanıtı bu kentten vermeyi daha gerçek olacağına inanıyorum. Böylelikle İzmirli kardeşlerimiz bu zatın gerçek yüzünü direkt görme imkanına kavuşacaktır.

Bu zat bugüne kadar yüzüne vurduğumuz onca palavrasına karşın daima tıpkı şeyleri sürdürerek asıl niyetini ortaya koymuştur. Önüne hangi hakikatler konursa konsun kendisine evvelden ezberletilen tahminen de dayatılan çerçeveye sadık kalarak daima tıpkı şeyleri tekrarlayıp duruyor.

O denli ki geçen hafta iki bakanım kendisine gittiler ‘Başkanım ne dersiniz dediler. İsabetli olur dediler’ Ve İçişleri ve Ulusal Savunma Bakanımı hem ÂLÂ Parti hem de CHP Genel Başkanı’na gönderdim. Gitsinler kendilerini bilgilendirsinler istedim.

"CHP’nin başındakini adam zannettim"

Gençler tabi bakanlarım bunu bana söyleyince tabi ben de bu CHP’nin başındakini adam zannettim gitsinler anlatsın dedim. Haberimiz yok diyorlar ya şahsen gitsinler anlatsınlar istedim. Hangi soruyu sorarlarsa sorsunlar cevaplayın dedim. Bu yapıldığı halde daha sonra Meclis’te hudut aşan bir yapı ile bu iki arkadaşıma edep dışı her şeyi yaptılar.

Kemal Kılıçdaroğlu orada bir proje olarak bulunmaktadır. Yanındakiler de o projenin başka başlıklarıdır.

Berat Albayrak açıklaması

Berat beyefendi rastgele bir siyasetçi olarak misyon yapsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif olabilirdi.

4 tane sondaj gemisi ve artık bir tane daha geliyor. Bunun ismi finansı yönetmektir. Bunu başardığı için kuduruyorlar bunu başardığı için çıldırıyorlar. Bu gemileri kiralamaya kalksanız…  Şimdi bizim 5 gemimiz var 6’ncısı da geliyor.

Türkiye iktisadını daha da güçlü kılmak için pek çok alanda tarihinde ehemmiyete sahip uygulamaları da Berat Bey’in bakanlığı periyodunda hayata geçirdik. Bunlar ortasında çok değerli gördüklerimden biri de iştirak şirketlerinde yeni modellerin geliştirilmesi ve iştirak şirketlerinde faizsiz finans modellerinin çeşitlendirilmesidir.

Bu CHP… bunlar faizcidir, bunlar IMF’cidir. Kapalı kapılar akabinde IMF yetkilileri ile pazarlık yapan bunlardır.

Üst Alt