Son Konu

Fatih Altaylı: 'Muhabirlere Tetikçi Gibi Davranmayı Öğretirseniz Olacağı Budur'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-ec001a346bbe5758144d0b5dca8deb4d08028d3e.jpg

Fatih Altaylı, Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan'ın iki Bakana sorduğu soru üzerinden AKP'yi eleştirdi. Altaylı, "Siz devletin kurumlarını çiftliğe çevirirseniz, işini layıkıyla yapmayı değil partili olmayı öncelikli hale getirirseniz, muhabirlere tetikçi üzere davranmayı öğretirseniz olacağı budur" dedi. 

Habertürk müellifi Fatih Altaylı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yönelttiği sorularla gündemde olan Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan ile ilgili yazısında AKP iktidarına tenkitler yönettti.

"Ortada bir soru yok, bir partilinin serzenişi var"

"Ortada tam bir rezillik var" diyen Altaylı, şunları kaydetti:

"Bir muhabir, hele hele devletin ajansının muhabiri bu türlü bir soru soramaz. Çünkü ortada bir soru yok. Ortada bir partilinin serzenişi var. AA muhabiri, AK Parti toplantısına partili olarak katılıp bu soruyu sorabilir. Ama bir muhabir, FETÖ'cü yahut değil, fikren hangi partiye yakın olursa olsun, soru ismi altında partililiğini sergileyemez, partili üzere partiden hesap soramaz.

“İçişleri Bakanı istifa edecek mi?” diyebilir. “Hükümetin Sedat Peker’in savları karşısındaki sessizliğinin nedeni nedir?” diyebilir. “Sedat Peker’in savları karşısında ne düşünüyorsunuz?” diyebilir. “Bu tezlerin ilgili şahısların istifasını gerektirdiği kanaatinde misiniz?” bile diyebilir. Ama “Bu durumdan utanıyorum, çoluk çocuğumun yüzüne bakamıyorum, partimiz” falan diyemez. 

Lakin siz devletin kurumlarını çiftliğe çevirirseniz, işini layıkıyla yapmayı değil partili olmayı öncelikli hale getirirseniz, muhabirlere tetikçi üzere davranmayı öğretirseniz olacağı budur."

"AKP buna müstahak"

Altaylı AKP'ye yönelik tenkitlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti bu muhabirden muzdariptir. Ama AK Parti bunlara müstahaktır. Bu olayda beni üzen ise babanın açıklamasıdır. Bir evlat için en üzücü olabilecek durum babası tarafından satılmaktır."

Neler yaşandı?

Üst Alt