Son Konu

Bütün Tuşlara Basarak Cezadan Kaçmaya Çalışan Alkollü Sürücü: 'Yüzde 85 Engelliyim, Çocuklarım Kanser...'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-101fcdbaf202f1b28972ed16e18f5fa66490ff4f.jpg

Bursa’da kısıtlamada durdurulan alkollü şoför, polise söylediği mazeretlerle "pes" dedirtti. Yüzde 85 engelli raporu olduğunu argüman eden adam, 135 promil alkollü çıkarken, Erzurum’dan Bursa’ya bu halde geldiğini, kanser hastası çocuğu olduğunu sav etti.

Olay, Kestel ilçesi Ankara yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle uygulama noktası oluşturan takımlar, 38 JP 408 plakalı araca "dur" ihtarında bulundu. Araç içerisindeki şoför Zeki D.’nin (56) alkollü olduğunu gören takımlar araçtan inmesini istedi.

Bir mühlet alkolmetreye üflemeyi reddeden Zeki D., daha sonra aygıta üfledi.

135 promil alkollü çıkan Zeki D., alkollü olmadığını tez ederek takımlara güç anlar yaşattı, mazeretleri ile "pes" dedirtti.

Ehliyetine el konulmak isteyen Zeki D., alkollü olduğunu kabul etmezken, karakola gitmemek için uzun müddet direndi. Zeki D., ‘’Ben yüzde 85 engelli raporu bulunan bir beşerim. Bu yüzden benim hareketlerim sarhoş üzere görülebilir. Alkol falan yok. Ben 1400 kilometredir Erzurum’dan Bursa’ya geliyorum, ancak gittim size yakalandım. Kanserli hastalarım var benim’’ dedi.

Mazeretleriyle polis takımlarını şaşırtan Zeki D. karakola götürüldü. Ehliyetine el konulan şoförün aracı bağlandı ve sokağa çıkma kısıtlamasına uymamak hatasından 3 bin 150 TL para cezası kesildi

Üst Alt