Son Konu

Çoğunluğu Ege ve Akdeniz'de 18 Tesise Özelleştirme

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-33273796f97627541542f33094d16c9f491f751d.jpg

Kamu kurumlarına ilişkin 18 tesisin özelleştirilmesine karar verildi. Özelleştirme kararı verilen 18 tesisin Akdeniz ve Ege'de denize sıfır yerler olması dikkat çekti.

Kamu kurumlarının birçok Ege ve Akdeniz kıyılarındaki yüzlerce dönüm arazi üzerinde şurası 18 eğitim kampı ve toplumsal tesisleri Cumhurbaşkanı Kararı'yla özelleştirme kapsamına alındı. Marmaris, Kuşadası, Seferihisar, Manavgat, Didim, Gökçeada ve Beşiktaş Boğaz'da yer alan arazi ve tesisler yönetim eliyle satılabilecek, kiralanabilecek ya da kat ve arsa karşılığı inşaat yaptırılabilecek.

Özelleştirme kapsamına alınan kamp ve tesislerin birden fazla Ege ve Akdeniz kıyılarında. Kamu kurumlarının Türkiye’nin en hoş köşelerindeki birden fazla denize sıfır eğitim kampları ve toplumsal tesislerinin bulunduğu yüzlerce dönüm arazi ve binlerce metrekare kapalı alan 4264 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Özelleştirme İdaresi’ne devredildi.

2025'e kadar tamamlanacak

AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda şu tabirlere yer verildi:

"Ekli listede yer alan taşınmazların ve üzerlerinde bulunan yapıların (varlıkların);

1. Özelleştirme Yönetimi Başkanlığı tarafından kıymetlendirilmek üzere özelleştirme kapsam ve programına alınmasına,

2. Varlıkların satış, kiralama, işletme hakkının verilmesi, mülkiyetin gayrı birebir hakların tesisi, gelir otaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair tüzel tasarruflar yahut kat/arsa karşılığı inşaat yaptırma usullerinden biri yahut birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine,

3. Özelleştirme Süreçlerinin 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verilmiştir."

Özelleştirilen alanlar

Üst Alt