Son Konu

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizi oyuncuları yetimlerin gönlünü fethetti!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
dirilis_ertugrul_ve_kurulus_osman_dizi_oyunculari_yetimlerin_gonlunu_fethetti_1615205024_5721.JPG

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizi oyuncuları Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü Celal Al, Murat Karak ve Melikşah İtina, İdlib’de savaş mağduru aileleri ve yetim kamplarını ziyaret etti.

Savaş mağduru ailelere besin kolisi, kışlık kıyafet ve yakacak dağıtımında bulunan ünlü oyuncular, Türkiye Diyanet Vakfının bölgede yürütmüş olduğu eğitim faaliyetleri, giysi mağazası, yetim kampları ve Yeterlilik Konutları üzere projeleri yerinde görme imkanı buldu.

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerinde “Abdurrahman Alp” karakterini canlandıran Celal Al, Suriye’de “Şükran Türkiye” sloganlarıyla karşılandıklarını ve bunun kendilerini çok duygulandırdığını söyledi.

Suriye’nin her köşesinde yardımsever Türk halkının varlığını görebilmenin mümkün olduğunu söz eden Al, “Türk beklenendir. Tarih boyunca bu bu türlü olmuştur. Günümüzde de nerede bir mazlum ve mağdur varsa Elhamdülillah Türkiye Diyanet Vakfı üzere sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yardımına koşuyoruz. Suriye’de savaşın en acı yüzünü yaşayan kardeşlerimizi ziyaret etme imkanımız oldu. Türkiye Diyanet Vakfının her biri birbirinden değerli çalışmalarını gördük. Muhtaç kardeşlerimizin gereksinimlerini karşılama, bizlere vekalet olarak verilen emanetleri teslim etme fırsatı bulduk” diye konuştu.

“Türkiye ve Türk halkı ümitleri yine yeşertti”

Bağışçıların yapmış olduğu yardımların Suriye’deki insanların hayatını değiştirdiğini belirten Al, uzatılan küçücük bir yardım gerecini alan çocukların sevinçle koşarak konutlarına gittiğini görmenin memnunluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Türkiye ve Türk milletinin mazlum topraklardaki varlığının onlar için umut olduğunu söz eden Al, “Savaş mağduru kardeşlerimiz için umut ve ümidin git gide tükendiği noktada Türkiye ve Türk milleti buradaki varlığıyla ümitleri tekrar yeşertti. Allah devletimize zeval vermesin. İnşallah Türk devleti var olsun. Bağışçılarımızdan Allah razı olsun kardeşlerimizin, geleceği hoş yavrularımızın gönlünü fethetti” dedi.

Kuruluş Osman dizisinde “Şahin Bey” karakterini canlandıran Murat Karak, hayırsever Türk milletinin yardımlarını Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla mazlum ve mağdurlara ulaştırdıklarını söyledi. Suriye’deki insanların çok önemli manada Türkiye’nin ve Türk halkının dayanağına muhtaçlık duyduğunu lisana getiren Karak, “Sizlerin gönülden yapacağı bağışlar onların yüreklerine kadar ulaşıyor. Türk halkı ve Türk milleti burada var epeyce, savaş mağduru kardeşlerimiz daha insanca bir formda hayat sürdürebilecek” sözlerine yer verdi.

Diriliş Ertuğrul dizisinde “Melikşah Alp” karakterini canlandıran Melikşah İhtimam, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü olarak mazlum coğrafyada yürütülen yardım çalışmalarını yerinde görme fırsatı bulduklarını belirterek, “Suriyeli kardeşlerimizi, yetimlerimizi gördük. Türkiye Diyanet Vakfının ve ülkemizdeki öbür sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu birbirinden değerli yardımları inceledik. Bunların her biri buradaki beşerler için çok değerli. Burası bizim cet topraklarımız. Osmanlı 600 yıldan fazla hükmetmiş. Onun için buradaki insanları yalnız bırakmamalıyız” diye konuştu.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Lideri İhsan Açık da, toplumun her bölümünden insanları Suriye’ye davet ederek oradaki insanların durumunu gösterip yapılan yardım çalışmalarını yerinde görmelerini sağladıklarını tabir etti.

Bu vesileyle insanlara yapılan yardımların nerelerde ne biçimde değerlendirildiğini gösterebildiklerini belirten Açık, bölgede her geçen gün faaliyetleri artırdıklarını lisana getirerek, “Göçün birinci başladığı devirlerde yalnızca çadırlar vardı. Artık kalıcı konutlar inşa ediyoruz. Mescidi, okulu ve başka toplumsal alanların da olduğu mahalleler kuruyoruz. Yardımsever milletimizin takviyeleriyle besin, eğitim, dini hizmetleri destekleme faaliyetleri, barınma üzere çabucak her alanda hizmet veriyoruz. İnşallah çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Üst Alt