Son Konu

Bir saç tokasıyla ev alınır mı? O şu an bunu deniyor ve çok yaklaştı

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bir-sac-tokasiyla-ev-alinir-mi-o-su-an-bunu-deniyor-ve-cok-yaklasti.jpg

ABD'de yaşayan Demi Skipper, yabancılarla takas sistemiyle saç tokasından konuta ulaşabilmeyi amaçlıyor. Bir yılın sonunda bu amacına yaklaşmış durumda. Onun hayatını değiştirense izlediği bir görüntü...

Demi, pandeminin birinci devirlerinde San Francisco'daki dairesinde bir görüntü izlerken 2005 yılında tek bir kırmızı ataştan iki katlı bir çiftlik meskenine sahip olan Kanadalı blog müellifi Kyle MacDonald'ın kıssasına denk gelmiş. (Kyle MacDonalds yıllar evvel internette bir blog açmış ve elindeki kırmızı ataşı rastgele bir şeyle takas etmek istediğini söylemişti. Ataşı vakitle oyuncak, mangal, jenaratör, tatille takas eder. Bu sırada ünlü olur, medyada da yer bulmaya başlar ve takasların boyutu değişir. Son olarak Kanada'da bir mahallenin sakinleri kullanılmayan bir meskeni restore ederek, Kyle'in elindeki 'rol' karşılığı teklif eder ve Kyle 14. takasında konut sahibi olur)

Demi Skipper, "15 yıl evvel Kanada'da bunu yapmış olan adamın öyküsünü gördüm. Onunla ilgili her şeyi araştırmaya başladım, öteki kimsenin yapmadığını gördüm. Ve bu benim yapabileceğim bir şeymiş üzere geliyordu. Ve çok dürüst olmak gerekirse, meskene etraflıca baktım ve şöyle dedim, neyle başlayayım? sahip olduğum en küçük şey?" diyor.

Demi Skipper takaslara tokayla başlamış ve facebook kümesi açmış. Bir mühlet sonra bir bayan takasa olumlu yaklaşır ve tokayı bir çift küpe ile takas eder. Vakitle Skipper, takas karşılığı elektrikli süpürge, Apple TV, bisikletli yemek aracı alır...  Son olarak küçük ahşap bir kabini bir SUV'la takas etmiş. Şu an 28. ticaretini yapıyor.

Skipper, "Ne kadar süreceğini bilmiyorum. 30 Haziran'da 30 yaşıma giriyorum. Keşke bunu 30. doğum günüme kadar alabilseydim. Lakin Haziran geliyor. O yüzden göreceğiz. Her ticaret, daha çok şaşırıyorum" diyor.

Skipper, başladığı günden bu yana TikTok'ta yaklaşık 5 milyon kişilik bir gruba da ulaşmış. 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
Trade Me Project (@trademeproject)'in paylaştığı bir gönderi

Üst Alt