Son Konu

Kevin Feige, MCU Tarihinde Aldığı En Büyük Riski Açıkladı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_61230dfcf02a7_72576.jpg

Marvel Sinematik Evreni, 2008 yılında hayatına başladığında böylesine büyük bir oluşumla karşılaşmayı kimse beklemiyordu. Bir marka olarak büyümede şüphesiz aslan paylarından birisi büyük patron Kevin Feige'e ait. Ancak MCU'nun büyüme süreci kesinlikle sancısız geçmedi. Feige ve ekibi bu süreçte çok büyük riskler aldı ve bu riskler sonucunda büyük ödülleri topladılar. Kariyerinde daha farklı Marvel filmleri de olan Kevin Feige, MCU çatısı altında aldığı en büyük riski açıkladı.

"Erken Spider-Man filmleri ve X-Men filmlerinde görev alabildiğim için çok şanslıydım. Ancak biz bir Iron Man filmi yapmak istedik. Bence bu hala aldığımız en büyük riskti. Şu an söylemesi saçma geliyor ama Robert Downey Jr.'u rol için seçmek aldığımız en büyük riskti ve aynı zamanda Marvel Sinematik Evreni'nin kuruluşuna yol açtı. Robert olmadan şu an burada oturuyor olmazdık. Buna gerçekten inanıyorum. O gerçekten harika bir aktör, herkes bunun farkındaydı. Ancak daha önceden bir aksiyon yıldızı değildi. Dünya üzerinde kimse Downey'in yaptıklarını yapamazdı. Bu riskin erken farkına vardık ve açıkçası ben onu seçmemeyi düşünüyordum. Neyse ki Jon Favreau gerçekten bu vizyona sahipti ve Robert'ın role katabileceklerini gördü. Bu karar ve başarı bizi ilerleyen dönemlerde daha fazla risk almak konusunda cesaretlendirdi."

Aradan geçen on üç seneye bakınca Robert Downey Jr. riskinin çok daha büyük getirilerle geri dönüş yapmış. Kevin Feige ile birlikte Marvel da ipten dönmüş. Jon Favreau, benzer bir vizyonu Star Wars için de göstermeye başladı. Disney gerçekten yapımcılar konusunda epey şanslı bir firma. Her yeni filmde giderek genişleyen MCU eğer bir gün sora ererse geriye dönüp baktığımızda Robert Downey Jr./Iron Man seçimi kesinlikle evrenin mihenk taşlarından birisi olacak.

Üst Alt