Son Konu

90'lar Klasiklerinden Zool Geri Dönüyor!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
content_610b8f64a42bc_72386.jpg

Eğer çocukluğu benim gibi Amiga ile geçmiş olan biriyseniz Zool ismini duyduğunuz anda zaten çoktan nostalji trenine bindiniz demektir. Bu aşırı zor platform oyunu zamanında favorilerim arasındaydı, serinin her iki oyununu da çok sever, ana karakterin tasarımına da bayılırdım.

Sumo Digital, işte bu klasik platform oyununu dirilteceğini duyurdu. Zool Redimensioned ismindeki oyun "günümüz oyuncuları için sıfırdan yapıldı" diyor ama neyse ki grafiklerde öyle çok keskin bir değişim yok. Daha ziyade eski halinin HD versiyonu gibi duruyor ki bu da bence iyi bir şey. Açıklamadaki "Zool'un eski tip platform aksiyonu en sıkı oyuncuları bile zorlayacak" cümlesi ise oyunun zorluğuna pek dokunmadıkları anlamına geliyor. Böylece siz de eski oyuncuların neler çektiğini anlayabileceksiniz :)

Tabii oyuna level seçim ekranı, kontrol noktaları vs gibi özellikler de eklenmiş. Yani eskiden bu gibi özelliklerin yokluğundan da kaynaklanan o ekstra zorlukla karşılaşmayacaksınız demektir.

Bu yeni versiyonda bölümlere yeni gizli kısımlar da eklenmiş, ayrıca beraberinde oyunun Mega Drive versiyonu da geliyormuş. Bu ay içinde çıkacak deniyor ama fiyatı belli değil, ben yine de hemen istek listeme ekleyiverdim.

Üst Alt