Son Konu

Oyuncular Mücadeleyi Kazandı! GeForce Now'dan Fiyatlar Konusunda Geri Adım Geldi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a03b3749c8e15758d7aa41148288ca605ac6c858.jpg

Ülkemizde de resmi olarak hizmet vermeye başlayacak olması ile heyecanlandıran GeForce Now sistemi fiyatının açıklanmasının akabinde ise oyuncuların reaksiyonunu çekmişti. Ağır yansıların akabinde ise bir geri adım geldi.

Sistemin ülkemizde hizmet vermeye başlayacak olması heyecanla karşılanmıştı

Oyunu internet teması üzerinden oynamaya imkan sağlayan sistemi ile birlikte donanımın gücünden bağımsız olarak tıpkı görüntü izler üzere yüksek sistem ihtiyaçlı oyunları bile oynamak mümkün. Türkiye sunucularının açılması ise oyunlardaki gecikmenin en aza inmesi manasına geliyor.

Fakat birinci açıklanan fiyatlar beklentilerin çok üzerinde olarak hayal kırıklığı yaratmıştı

Yüksek sistem ihtiyaçlarına sahip oyunları destekleyecek donanımlara sahip olmayan oyuncuların yoğunluklu olarak kullanacağı bir sistemin bu kadar kıymetli olması elbette büyük tezat. Ayrıyeten Türkiye server'larını kullanmadan küresel hesaplarında devam etmek isteyen kullanıcıların bu hesapları da kapatılarak Game+ sistemine geçmeye zorlanıyorlardı.

Haliyle oyun dünyasından da reaksiyonlar gecikmedi

Gelen yansıların akabinde ise GeForce Now geri adım attı.

Oyuncular ortak bir paydada buluşarak firmaya koşullarının bir kısmını kabul ettirmeyi başardılar. Kenetlenmenin ve ortak bir paydada buluşarak güçlü durmanın tesirini de böylelikle bir sefer daha görmüş olduk.

Taleplerinin bir kısmını kabul ettiren oyuncular şimdilik mutlu

Kullanıcı datalarının Game+ ile paylaşılmamasının yanı sıra artık oyuncuların globalde kullandıkları hesaplar da iptal edilmeyecek ve oyuncular Türkiye server'larını kullanmaya mecbur bırakılmayacak. Oyuncular ise aylık 50 TL'lik fiyatlandırmanın kalıcı olmasını talep ediyorlar.

Üst Alt