Son Konu

Hollanda Maliye Bakanı Kripto Para Yasağı Hakkında Konuştu

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
hollanda-maliye-bakani-kripto-para-yasagi-hakkinda-konustu.jpeg

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra, Cuma günü yaptığı açıklamada üst düzey bir Hollandalı ekonomi danışmanının kripto para yasağını savunmasının ardından kripto para birimlerini yasaklamanın hiçbir şeyi çözmeyeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Het Financieele Dagblad Cuma günü yayınlanan bir makalesinde, hükümete bağlı Ekonomik Politika Analizi Bürosu direktörü Pieter Hasekamp, ​​Hollanda’da “üretim, alım satım ve hatta kripto para mülkiyetin tamamen yasaklanması” çağrısında bulunmuştu:

“Kripto para birimleri, ‘kötü para’nın tüm özelliklerini gösteriyor: belirsiz köken, belirsiz değerleme, gölgeli alım satım uygulamaları” dedi. Anonimliklerinin onları suçlular için yararlı kıldığını ve para kadar iyi olmadıklarını, hesap birimleri, ödeme araçları ve değer depoları olarak başarısız olduklarını savundu.

Bakan Hoekstra RTL kanalına Cuma günü yaptığı açıklamada, Hasekamp’ın kripto paralarla ilgili endişelerini ele aldığı açıklamasında Hasekamp’ın önerdiği türden bir toplam yasağın düzenleyici denetime daha az tercih edileceğini söyledi:

“Şimdiki gözlemim, bunun Hollanda’daki toplam yasaktan daha etkili olduğu yönünde.” dedi.

Hasekamp yazısında söz konusu yazısında şu ifade yer aldı:

“İhtiyatlı düzenleme geri tepebilir: kripto parayı gerçek bir finansal ürün olarak meşrulaştırır. Son gelişmeler, harekete geçme zamanının geldiğini gösteriyor: Ne kadar uzun süre beklersek, nihai çöküşün olumsuz sonuçları o kadar büyük olur.”

Hasekamp’ın Hollanda siyasetinde karar verme yetkisi bulunmuyor. Bürosu, Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı’nın bir parçasıdır ve müdürü bakan tarafından atanır. Araştırması bağımsızdır ve tavsiyeleri bağlayıcı değildir.

Hollandalı kripto para lobi şirketi, Association of Bitcoin Companies’in başkanı Patrick van der Meijde Cuma günü Hollanda gazetesi NOS’a şunları söyledi:

“Bitcoin açık kaynaktır, insanların çalıştırabileceği bir yazılımdır. Bu işgal edebileceğin bir ofis değil.”

“Genel Görüş Aptal Olduğu Şeklinde”

Önde gelen kripto para analisti ve trader Michaël van de Poppe da konu hakkında konuştu. Hollandalı trader, “herkes bana Hollanda’da kripto paraların yasaklanıp yasaklanmayacağını soruyor. Ancak genel görüş Central Planning Office (CPB) Başkanı’nın aptal olduğu yönünde. Bitcoin burada yasaklanmayacak” şeklinde konuştu.

Üst Alt