Duyuru

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları;

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk;

Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konular sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Disney'in En Büyük Rakibi Fortnite

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Haberleri kategorisinde makaleci tarafından oluşturulan Disney'in En Büyük Rakibi Fortnite başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 45 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Haberleri
Konu Başlığı Disney'in En Büyük Rakibi Fortnite
Konbuyu başlatan makaleci
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan makaleci
makaleci

makaleci

Özel Üye
Corona Virüs Nedir
Çin'den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada birçok insanı etkileyen Coronavirus (COVID-19), Türkiye'de iki vakanın görülmesiyle birlikte birçok kişide paniğe sebep oldu. Dünyanın, bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan bir virüs ile yeniden karşı karşıya olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Hekimleri, “Bilgi kirliliği ve manipülatif hareketlere dikkat edilmeli, doğru yerden doğru bilgi alınmalı, panik yapılmamalı.” şeklinde konuştu.

Yerkürenin en büyük medya şirketlerinden biri olan Disney'in seri platformu olarak tanıtılan Disney+, birçok bireye nazaran Netflix'in sonunu getirebilecek kadar güçlü gelecek. Lakin piyasa koşullarını kıymetlendirerek önemli tahliller yapan piyasa analistlerinden kimileri tam aykırısını düşünüyor.

Transpire Ventures'tan John Meyer, geçtiğimiz günlerde ünlü teknoloji sitesi TechRadar'a verdiği röportajda sanayinin en güçlü şirketlerinden biri olan Disney'in bile Netflix'i devirecek güce sahip olmadığını belirtti. Netflix'in hayli önde olduğunu söyleyen Meyer "Disney'in Netflix için bir tehdit olmayacağını düşünüyorum. Netflix tam manasıyla bir teknoloji şirketi ve milyonlarca abonesiyle muazzam bir güce sahip" sözlerini kullandı.

Bu noktada farklı bir bakış açısı devreye girerek "Belki de Disney'in Netflix'i geçmesine gerek yoktur" fikriyle karşılaşabiliriz. Netflix'in bu sene başında hissedarlarına gönderdiği bir mektupta mekan alan "Odağımız Disney +, Amazon ya da başkaları değil. Üyelerimiz için deneyimimizi nasıl geliştirebileceğimiz üzerine yoğunlaşmalıyız" cümlesi, bu aslında yarışma olgusunun farklı sanayilerle de beğenilen olabileceğini gösteriyor.

Netflix'in hissedarlarıyla paylaştığı mektuptaki "Fornite ile HBO'dan daha çokça yarışma ediyoruz (ve kaybediyoruz)" tabiri de Netflix üzere platformların aslında dal dışı öbür rakiplerinin de olduğunu gösteriyor. Kısaca Disney+ platformunun güzel bir geleceğe sahip olması isteniyorsa Disney tarafından da Netflix'in bakış açısına emsal bir bakış açısı benimsenmeli ve evvel evlatlar kazanılmalı.

Disney'in bugünün büyüklerinin çocukluğunda kıymetli bir konumu olduğu düşünüldüğünde, Disney+'ın bir anda kabul görmesi hayli olası. Disney+, geçmişteki izlenen yollara misal formda bugünün evlatlarını kazanırsa yarının büyükleri için de önemli bir altyapı hazırlamış olur. Netflix ve Disney+ abone sayısında yarışma içinde olsa da kullanıcılar tarafından ikisinin de kullanılmaya devam edeceği neredeyse kesin. İki dev platformun gelecekte nasıl stratejiler izleyeceğini önümüzdeki süreçte daima birlikte göreceğiz.

Yazar: makaleci
Article Title: Disney'in En Büyük Rakibi Fortnite
Source URL: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.