Son Konu

Milli Eğitim Müdürlüğü Açıklama Yaptı: Finike'de İmamın Eşi Çarşafla Derse Giriyor

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-644dd4b486082b0560bf0195816304ea80e86f8c.jpg

Finike’de 4 köy okulunun ikisinde köy imamı ikisinde ise eşleri ders vermeye başladı. Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşafla ve yüzü büsbütün kapalı formda girdiği ortaya çıktı.

Birgün'den Mustafa Kömüş'ün haberine nazaran, Antalya Finike’de yüz yüze eğitimin başlamasının akabinde 4 köy okulunun ikisinde köy imamı ikisinde ise eşleri ders vermeye başladı. İnternet olmamasına karşın bu köy okulları EBA Takviye Noktası olarak gösterildi.

İlahiyat mezunu

Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşafla ve yüzü büsbütün kapalı formda girdiği ortaya çıktı. Öte yandan imam eşinin pedagojik formasyonu olmadığı ve ilahiyat mezunu olduğu öğrenildi.

Finike İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama

Mevzuya ait Finike İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden şu bilgiler verildi: “İlçe ulusal eğitim müdürümüzün yeterli niyetli kullandığı bir tasarruf var. Branş öğretmenleri, derse girecek öğretmenler de görevlendirildi bu mahallelerde. Öğretmenler gittiler bir iki gün çalıştalar. Daha sonra gidemeyiz uzak dediler ve vazifeden ayrıldılar. Görevlendirilen imam eşi ilahiyat fakültesi mezunu. Formasyon aldığında atanacak bir kişi. Bilhassa imam eşi görevlendirilmiş diye bir şey yok. Bir ya da iki kişi görevlendirildiği halde istifa etti. Kimse bulunamayınca imamın eşi ilahiyat mezunu, üniversite mezunu denilerek görevlendirildi.”

"Çarşafla derse girmesine ait bilgimiz yok"

İnternet olmamasına karşın EBA Takviye Noktası açılmasına ait ise “Bu açılan yerlere biz daha sonra halk eğitim kursları açacağız. Taleplere nazaran. Buralar yıkıktı, harabelikti. Tamir ettirdik. Öğretmen arkadaşları, İŞKUR çalışanını görevlendirdik” dendi.

İmamın eşinin çarşafla derse girmesine ait ise bilgilerinin olmadığını ve bu türlü bir şey doğruysa gerekenin yapılacağı aktarıldı.

Üst Alt