Son Konu

Milyoner'de cevabıyla 'yok artık!' dedirtecek soru! Edebiyat severler inanamadı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
milyonerde_cevabiyla_yok_artik_dedirtecek_soru_edebiyat_severler_inanamadi_1636539020_4838.jpg

Türk televizyonlarının en sevilen genel kültür müsabakası Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan "Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir devrinde hangi alanda eğitim almışlardır?" sorusu edebiyat severleri ekran başına topladı. Karşılığıyla şaşkına uğratan o sorunun karşılığı oysaki...

ATV ekranlarının ilgiyle takip edilen bilgi yarışı Kim Milyoner Olmak İster, her hafta yeni kısımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bilimden sanata her alanda soruların yer aldığı müsabakada geçtiğimiz günlerde sorulan "Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir devrinde hangi alanda eğitim almışlardır?" sorusu geceye damga vurdu. Edebiyat severleri düşündüren sorunun cevabını ise herkesi şoke etti. Türk edebiyatının sevilen muharrirlerinin özel yaşantısını ele alan "Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir devrinde hangi alanda eğitim almışlardır?" sorusunun karşılığı ise şöyle;

Ahmet Hamdi Tanpınar, Mehmet Akif Ersoy, Ömer Seyfettin ve Ziya Gökalp eğitim hayatlarının bir devrinde hangi alanda eğitim almışlardır?

A- Mimarlık

B- Pilotluk

C- Veterinerlik

D- Arkeologluk

Hakikat yanıt ise C Şıkkı Veterinerlik.

Üst Alt