Son Konu

Vitalik Buterin 410 Trilyon Shiba Inu’yu (SHIB) Yaktı!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
shib-token.jpg

Kısa müddet evvel gerçekleşen bir Shiba Inu (SHIB) dump’ı sonrasında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kalan SHIB coin’lerinin %90’ını yakmaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Buterin dolanımdaki SHIB’in %41’ini yok ettikten sonra, kripto para gece saatlerinde bir yükseliş yaşadı. Buter’in bu hareketi kripto para ünitesi hakkında olumlu his arttı. Bir COVID-19 yardım fonuna 1,5 milyar dolar bedelinde Shiba Inu token bağışladıktan kısa bir müddet sonra, Ethereum ortak yaratıcısı Vitalik Buterin 410 trilyondan fazla SHIB’i de imha etmiş oldu.
61BE603F-25A4-4E8E-8C74-BD1B157EE63E-637568193496539135-1140x618.png
Geçtiğimiz hafta, kripto para yatırımcıları köpek temalı token’ların yükselişine ve düşüşüne şahit oldu. En kıymetli göğüs tabanlı kripto paralardan biri olan Shiba Inu, kripto borsaları tarafından da büyük ilgi gördü, Binance ve FTX de dahil olmak üzere birçok değerli borsa dijital para ünitesini listelemek için koştu. Vitalik Buterin’e de büyük ölçüde köpek temalı kripto para ünitesi ikram edildi, zira token’ların yaratıcıları bu sürecin kripto para ünitesini yasallaştırıp koruyabileceğine inanıyordu.

Ethereum kurucusu ise buna geçen haftaki rug pullvari hareketiyle yanıt verdi. Buterin, Hindistan Covid Yardım Fonu’na 50 trilyon SHIB bağışladı ve başka göğüs token’ları da bir bağış toplama platformuna aktardı. Elinde bu kripto paralardan olanlar da dump yemiş oldu.

Kripto para milyarderi şimdiyse 410 trilyon göğüs tabanlı parayı meyyit bir cüzdan adresine göndererek sirkülasyondaki toplam Shiba Inu’nun %41’ini yok etti. Yakılan SHIB ölçüsü 7 milyar dolara eşit.

Süreçle birlikte Buterin, SHIB topluluğu için şunları belirten bir not yazdı:

“Cüzdanımda kalan SHIB token’larının %90’ını yakmaya karar verdim. Kalan %10, bir hayır kurumuna gönderilecektir.”

Ethereum ortak yaratıcısı, kalan tokenleri sonsuza kadar açık cüzdanında tutmanın bir seçenek olmadığını ekledi. Güvenlik nedenlerinden dolayı, kripto paraların daha uygun bir cüzdana taşınması gerektiğini, bu nedenle derhal yararlı bir atak yapabileceğini açıkladı. Buterin şöyle açıkladı:

“Köpek token topluluklarının son bağışlara karşı davranışından nitekim etkilendim! Pek çok köpek token yatırımcısı cömertliklerini ve yalnızca kendi kârlarına odaklanmakla kalmayıp tıpkı vakitte dünyayı bir bütün olarak daha uygun hale getirmekle ilgilenmeye istekli olduklarını gösterdi. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum.”

Buterin ayrıyeten proje yaratıcılarını gelecekte kendi isteği olmadan genel adresine yeni paralar göndermekten kaçınmaları konusunda uyardı.

Üst Alt