Son Konu

Nusret Gökçe rekora doğru koşuyor! 28. restoranını Riyad’da açtı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
nusretin_lubnan_icin_rekor_ciro_1_gunde_1599463475_9554.jpg

Ünlü işletmeci Nusret, toplumsal medyayı en faal kullanan ünlülerin başında geliyor. 'Salt Bae' (tuzlama) hareketiyle dünya çapında şöhret sahibi olan Nusret Gökçe hayalini gerçekleştirdi. Gökçe, 28.restoranını Riyad'da açtı.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE
Tuz serpme hareketiyle dünya çapında ünlenen Nusret Gökçe, Londra'nın göbeğindeki lüks restoranını geçtiğimiz ay açmıştı. Türkiye'nin yanı sıra ABD, İspanya, Dubai ve Yunanistan'da çok sayıda restoranı bulunan Nusret'in, Londra'daki restoranı toplumsal medyada da kıymetli fiyatlarıyla gündem olmuştu.

Nusret 28.restoranını Riyad

Son olarak 15 Kasım'da Suudi Arabistan'ın başşehri Riyad’da görkemli bir açılışla gerçekleşti.  

Nusret'in Riyad’da açılan 200 kişi kapasiteli yeni restoranı Riyad’ın en itibarlı lokasyonlarından U Walk’ta yer alıyor. Markanın özel ağırlama hizmeti kapsamında kurgulanan “private dining” ayrıcalığına sahip birinci restoranı olma özelliğini de taşıyan Nusr-Et Riyad, gerektiğinde tek bir alan olarak birleştirilebilecek esneklikte, 3 adet private dining yeri ile konuklarını ağırlıyor.

Instagram'daki paylaşımlarıyla da dünya çapında etkileşim alan Nusret, son görüntüsünde ise hayranlarına İngilizce seslendi. Nusret paylaşımında, "Londra hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Londra her vakit benim büyük hayalimdi. Londra'yı çok seviyorum, çok farklı ve tıpkı bir altına benziyor." dedi.

Nusret, "İngilizcen nasıl?" sorusuna ise "İngilizcem neredeyse bir İngiliz üzere." karşılığını verdi.

Nusret Gökçe’nin Londra’da Vietnamlı Komünist Parti’nin bakanını ağırlaması ve altın kaplamalı biftek yedirirken çekilmiş imajlarının paylaşılması sonrası #saltbae etiketinin global çapta engellendiği fark edildi.

NTV’nin haberine nazaran gelişmelerin akabinde Facebook etiketin üzerindeki mahzuru kaldırıldığını duyurdu. Şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, etiketin sadece Vietnam’daki değil, tüm dünyadaki Facebook kullanıcıları için engellendiğini doğrulayarak, Facebook’taki bu etiketin üzerindeki mahzuru kaldırdık ve bunun neden meydana geldiğini araştırıyoruz” diye konuştu.

nusret saltbae hareketi

NUSRET GÖKÇE'DEN İLHAM ALDI ALTIN PİZZA ÜRETTİ

İskoçya’nın Glasgow kentindeki bir restoran dünyaca ünlü şef Nusret Gökçe’den ilham alarak 24 ayar altınla kaplanmış bir pizzayı menüsüne ekledi. 

“Salt Bae” lakaplı şefin yaklaşık 11 lin liralık altın kaplama bifteği Hollywoood ünlüleri ve iş insanları tarafından büyük ilgi görürken Nonna Said isimli restoranın “Gold Digger” (Altın Avcısı) isimli pizzası sırf 6,30 sterline (yaklaşık 83 lira)  mal oluyor.  

nusret altın pizza

Tuz serpme hareketiyle dünya çapında ünlenen Nusret Gökçe son paylaşımıyla olay oldu.  Nusret Gökçe'nin Londra'daki restoranı, İngiliz basını ve toplumsal medyasında geniş yer bulmaya başladı.

nusret ingiliz basınında

Geçtiğimiz haftalarda Londra'nın merkezinde yeni bir şube açan ve restoranındaki fiyatlarla gündem olan Gökçe,  bu defa restoranının iş ilanıyla dikkat çekti. Restoran için şef arayan Nusret, çalışacak şahsa saatlik olarak ödeme yapacak. Şef için biçilen saatlik fiyat ise 12 sterlin artı bahşişler olarak belirlendi.

ET İÇİN 50 SAAT ÇALIŞACAK

Şefin alacağı saatlik fiyatı restorandaki yemeklerle kıyaslayan The Sun gazetesi, menüdeki patates püresiyle birebir olduğuna vurgu yaptı. Şefin restorandaki etlerden yemek istemesi halinde ortalama 600 sterlinlik fiyatlar için 50 saatten fazla çalışması gerekecek.

nusretin iş ilanı

Instagram üzerinden çıraklık yıllarında çekilen bir fotoğrafını yayınladı.

nusret yeni maksadını açıkladı

Ünlü işletmeci son olarak paylaştığı fotoğrafın altına; "Uzaya birinci restaurantı ben açacağım bak sonra demedi demeyin" notunu düşerek yeni maksadını açıkladı.

ALTIN KAPLAMA BİFTEK

Telegraph gazetesinin restoran eleştirmeni olan William Sitwell, 315 pounda sipariş ettiği bifteğin menüde bulunan en kıymetli eser olmamasına şaşırmış olduğunu ve gözünün 635 poundluk altın kaplama bir ete takıldığını belirtmişti.

Restoran için öncesinde bir tanıtım yapılmadı. Londra'daki restoranın tanıtımı ise toplumsal medya üzerinden gerçekleşen adisyon paylaşımlarıyla oldu.

nusret altın kaplamalı biftek

Ünü ülke hudutlarını aşan restoran zincirleri sahibi olan Nusret Gökçe, maden emekçisi bir babanın 5 evladından birisidir.

Toplumsal medya hesabından o günlere ilişkin bir fotoğrafını paylaşan Nusret Gökçe 22 yıl evvelki kareye "Bu önemli bir iş" notunu düştü. İşte Nusret Gökçe'nin çocukluk hali...

Nusret Gökçe paylaşımına "Bu önemli bir iş, 22 yıl evvel. Bostancı Civ Civ Mahallesi" notunu yazdı.

nusret 16 yaşındaki hali

Nusret Oscar ödüllü ABD'li aktör Al Pacino ile bir ortaya geldi. Gökçe, ünlü aktör ile olan fotoğraflarını toplumsal medya hesabından “Bir hayalim daha gerçek oldu” notuyla paylaştı.

Nusret'in ‘Scarface’ (Yaralı Yüz) sinemasını çok sevdiği ve tesirinde olduğu sık sık gündeme geliyordu. Nusret ile davalık olan garsonlar açıklamalarında "Kendini o sinemadaki mafya babası Tony Montana sanıyordu. O havalarda dolaşıyordu" sözlerini kullanmıştı.

Instagram'da paylaştığı görüntülerle epey ilgi çeken Nusret Gökçe, ABD'de dördüncü restoranının açan Nusret Gökçe, toplumsal medyadan bir bildiri yayınladı. Gökçe'nin ABD'de Miami, New York ve Boston'da da restoranları bulunuyor.

Dünyaca ünlü yıldızları restoranlarında ağurlayan Gökçe'nin Instagram'da 33,7 milyon takipçisi var.

NUSRET'İN AĞIRLADIĞI DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER

Nusret'in özel olarak servis ettiği yemeklerden ziyafet çeken Kolombiyalı yıldız müzikçi ünlü şefle özdeşleşen saltbae hareketini yaptı. Maluma o anları yaklaşık 60 milyon takipçili Instagram sayfasına da taşıdı.

Gianni Infantino

Nusret, Dubai’deki restoranında FIFA lideri Gianni Infantino’yu ağırladı.

Nusret, her zamanki gösterisini Infantino yanında da gerçekleştirdi. FIFA lideri, Nusret’in gösterisi karşısında “O bir efsane” yorumunu yaptı.

Karim Benzema

Cezayir asıllı Fransız ulusal futbolcu Karim Benzema, Nusret'in Dubai’de şubesini ziyaret etti. Nusret'in elleriyle servis ettiği lezzetlerle ziyafet çeken Benzema, saltbae hareketi yaptı.

Dr. Mehmet Öz 

Nusret Gökçe’nin New York’taki restoranın konuğu, Dr. Mehmet Öz oldu. Video’larını Instagram’dan paylaşan ikiliden Dr. Öz, “Onunla gurur duyuyoruz. Bu kadar uzakta Türk yemeklerini konuştuk. Ben kabak dolmasını çok özlüyorum” dedi. Gökçe ise, “Ben de annemi özlüyorum, bir yıldır görmüyorum. Börek ve dolmaları fantastiktir. İstanbul’a gidip, börek yiyeceğiz” kelamlarıyla güldürdü.

Nusret ve Falcao

Üst Alt