Son Konu

Tüm Coin’lerini Satan Altcoin Kurucusu Konuştu: Amacım…

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
charlie-lee-litecoin-1200x675-1.jpg

MIT mezunu ve eski Google mühendisi Charlie Lee, kurucusu olduğu Litecoin hakkında tecrübelerini paylaştı. Altcoin projesinin ilk yıllarında, madencilere ödeyecek LTC’nin bulunmadığını, bunu karşılamak için kendi cüzdanından ödeme yaptığını söyledi. Uzun bir flood’da Litecoin’in ilk yıllarına dair açıklamalar yapan Lee, coin’lerini neden sattığını paylaşırken oldukça samimiydi. Kısaca, bir bilgisayar dehasının tecrübelerine göz atıyoruz…

Madenci ücreti ödemek için herhangi bir LTC’miz bile yoktu. Coinbase’e kendi LTC’mi şahsen ödünç vermek zorunda kaldım! Bu lansmanı sonradan yaptığımız için gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Charlie Lee, adaptasyona önem verdiğini söylüyor

Charlie Lee, LTC’lerini neden sattığını 3 maddede sıralıyor. Bunlardan ilki; Satoshi Nakamoto’nun cüzdanında bulunan 980 bin ile 1,1 milyon arasında BTC’ye verilen “Satoshi zulası” korkusunu ortadan kaldırmak. Ayrıca, dolaşım arzını arttırarak Litecoin’i daha merkeziyetsiz hale getirmek istiyor. Son olarak Lee, LTC fiyatına bağımlı olmak yerine, Litecoin’i ve teknolojisini benimsemek istediğini, bu nedenle adaptasyonu motivasyon haline getirmek için LTC’lerini sattığını söylüyor.
  1. “Satoshi zulası” korkusunu ortadan kaldırın
  2. Litecoin’i daha merkezsiz hale getirmek
  3. LTC fiyat artışına karşı Litecoin adaptasyonunu teşvik ve motivasyonum haline getirmek

Altcoin LTC’nin Coinbase listelenme süreci

Bu arada Lee, LTC’nin bir zamanlar Ethereum ile aynı işlem hacmine sahip olduğunu ve bu dönemde Coinbase’de bile listelenmediğini söyledi. Lee flood’un devamında, Coinbase ve listeleme sürecinden bahsediyordu.

Bu, lansmandan bir ay önce kripto ticaretinin durumuydu. Litecoin küçük bir kripto para değildi. Etheruem’inkiyle neredeyse eşleşen ticaret hacmine sahip 5 numaralı kripto paraydı ve LTC Coinbase’de bile yoktu. Bu yüzden son derece sinirliydim ve biraz hafife alınmış hissettim.

Üst Alt