Son Konu

Facebook’ta doğum tarihi nasıl değiştirilir?

teknolojiuzmani

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
facebook-dogum-tarihi-degistirme-resimli-anlatim.jpg

Facebook hesabında kayıtlı doğum tarihi değiştirme işlemi nasıl yapılır konusunu sizler için anlattık. Bizi biz yapan ad-soyad, yaş, fotoğraf gibi bilgilerimizin yanı sıra doğum tarihi de ay, gün, yıl olarak sosyal medya hesabımızda kayıtlı. Bazen bunu herhangi bir sebeple değiştirmemiz gerekebiliyor. Facebook’un bunun için geliştirdiği yerleşik bir araç mevcut.

Facebook doğum tarihi bilgisini kullanıcılara zorunlu tutuyor. Doğum tarihi olmadan hesap oluşturamıyorsunuz. Ancak diğer kişilerin sizin hakkınızda gerçek bilgilere ulaşmasını istemiyorsanız, kolayca değiştirebilirsiniz. Peki Facebook doğum tarihi değiştirme en kolay nasıl yapılır? Resimli anlatım ile detaylı bir rehber hazırladık.

Adım adım Facebook doğum tarihi değiştirme

Adımlara geçmeden evvel bilmeniz gereken önemli bir detay var: Facebook destek sayfasında yer alan bilgilere göre, doğum tarihi yalnızca birkaç defa değiştirilebiliyor. İstediğiniz zaman farklı gün, ay ve yıl bilgileri ekleyemiyorsunuz. Bu nedenle doğum tarihini ne yapmak istediğinizi iyi düşünmenizde fayda var.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan Facebook doğum tarihi değiştirme adımlarına geçelim.

Adım 1: Facebook’u açın ve sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınıza tıklayın.

Adım 2: Açılan ekrandan adınıza tıklayarak hesap sayfanıza giriş yapın.

facebook-dogum-tarihi-degistirme-resimli-anlatim-1.jpg
Facebook profil adınıza tıklayın

Adım 3: Profil fotoğrafınızın altındaki sekmede yer alan Hakkında kısmına tıklayın.

facebook-dogum-tarihi-degistirme-resimli-anlatim-2.jpg
Profil Hakkında bölümüne girin

Adım 4: İletişim Bilgileri ve Temel Bilgiler bölümüne girin.

facebook-dogum-tarihi-degistirme-resimli-anlatim-3.jpg
Özel bilgilerinizin yer aldığı bu sayfayı açın

Adım 5: Sayfayı aşağı kaydırdığınızda doğum tarihinizi 18 Ocak 2000 gibi bir formatta göreceksiniz.

facebook-dogum-tarihi-degistirme-resimli-anlatim-4.jpg
Doğum tarihinizi görmek için burayı açın

Burada sırasıyla doğduğunuz ayı, günü ve yılı değiştirebilirsiniz. Yeni bilgileri girdikten sonra Facebook yaşınızı onaylamanızı da istiyor. “xx yaşında olduğumu onaylıyorum” uyarısının yanındaki kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Akabinde mavi renkli “Kaydet” butonuna tıklayarak Facebook doğum tarihi değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

facebook-dogum-tarihi-degistirme-resimli-anlatim-5.jpg
Her bilgiyi ayrı ayrı değiştirebilirsiniz

Facebook, doğum tarihinizi kimlerin görebileceğini seçmenize de izin veriyor. Aynı ekrandaki “Arkadaşların arkadaşları” seçeneğine tıklayarak istediğiniz hedef kitlesini belirleyebilirsiniz. Örneğin bu ayarı “Herkese açık” yaptığınızda, doğum tarihinizi sizinle arkadaş olmayanlar bile görebiliyor. Ayrıca doğduğunuz günü ve ayı arkadaşlarınızla paylaşmazsanız yaklaşan doğum gününüz için arkadaşlarınıza bildirim gönderilmiyor.

facebook-dogum-tarihi-degistirme-resimli-anlatim-6.jpg
Hedef kitlenizi belirleyin

Yukarıdaki adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde Facebook doğum tarihi başarıyla değiştirilecektir.

Üst Alt