Son Konu

İzmir'i Vuran Sağanak, Mezarlarda Çökmeye Neden Oldu

yasuo

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-099d280e7934fb438290eedd6145e37c1240d824.jpg

İzmir'de geçen hafta tesirli olan sağanak, Buca ilçesindeki Gökdere Mezarlığı'nda, kimi mezarlarda çökme ile kırılmalara neden oldu. Mezarlığa ziyarete gelenler, hasarların giderilmesini istedi.

İzmir'de geçen hafta tesirli olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Mesken ve iş yerleri sular altında kalırken, birçok araç sel sularına kapılarak, ziyan gördü. Yağışın Buca ilçedesindeki Gökdere Mezarlığı'nda da hasara yol açtığı ortaya çıktı. Sel sularının geldiği mezarlıkta kimi mezarlarda çökme birtakım mezarlarda da çatlak ve kırıklar oluştu. Mezarlığa gelen ziyaretçiler, hasarın giderilmesini istedi.

"Mezarına çiçek dikmek için gelmiştim. Fakat birtakım mezarların çöktüğünü fark ettim"

Selden sonra ziyarete geldiği mezarlıktaki görüntüden huzursuz olduğunu belirten Mustafa Can Onay, "Babaannem burada yatıyor. Mezarına çiçek dikmek için gelmiştim. Lakin birtakım mezarların çöktüğünü fark ettim. ‘Sağanak nedeniyle bu hale geldiği’ söylendi. Umarım, en kısa müddette gereken çalışma yapılır" dedi.

"Bir an evvel burada çalışma yapılması gerekiyor"

Arif Kısım da "Geçen hafta İzmir'i sel götürdü. Kabristan ziyaretine geldiğimde tahribatı gördüm. Evvel birilerinin ‘kasıtlı olarak ziyan verdiğini’ düşündüm fakat biraz inceleyince çökmelerin ve mermerlerdeki çatlamaların yaşanan sel felaketinden kaynaklandığını anladım. Çökmenin büyüklüğü yağmurun tahribatının tesirini gösteriyor. Bir an evvel burada çalışma yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Üst Alt