Son Konu

Mansur Yavaş: 'Makam Araçlarını Sattım, Belediyeye Minibüsle Gidip Geliyorum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-d6000966f3883f8bc5d3c5798e6b8625cc268f4b.jpg

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, belediyeye ilişkin makam araçlarını sattıklarını belirterek, “Belediyeye minibüsle gidip geliyorum. Yabancı makam otomobillerinin hepsini sattık” dedi.

Haber Global’de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az Evvel Konuştum" programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “Seçim kazandığımız vakit zafer kazanmış olmayacağız demiştik. Zira karşımızda düşman yok. Münasebetiyle siyasete girmeden tüm Ankara'yı kucaklayarak adil bir biçimde hizmet yapmaya çalışıyoruz. Onun dışında çok televizyona çıkmayı da gerekli görmüyoruz. Pandemi de bunda son derece tesirli oldu. Üslubumuz o denli, bunu planlı bir halde yapmıyoruz.  Ankara bizi neden seçti, hizmet edelim diye seçti. Biz de motamot devam ediyoruz” dedi.

1.5 yılda yapılan hizmetler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı müddetinde yaptığı hizmetlere değinen Yavaş, şunları aktardı:

"15 bin öğrenciye eğitimde fırsat tanıyorsunuz. Bunu görmek belediyeciliktir. Yeniden toplumsal yardım alan ailelerin 30 bin öğrencisine ayda 10 gb 3 ay süreyle internet verdik ki bu çocuklar okusun diye. Belediyecilik budur. Fiyatsız verdik. 

YKS'ye artırım geldi. Birebir gün yardım alanların YKS fiyatlarını biz ödedik. 

Polatlı'nın suyu için 550 milyon liralık ihale yaptık. Bunlar aşağı üst 1, 1.5 milyon nüfusu ilgilendiriyor. 

Mamak- Gölbaşı ortasına bir çizgi değiştiriyoruz. 675 bin kişiyi ilgilendirecek. Oralarda su olduğu halde yükseklere su çıkmıyor. En az 200 küsur köyde kanal açıktan akıyor. Bunlar mikrop saçıyor, burası başşehir.

"Benim çılgın projem yok"

Kendisinin “çılgın projesi” olmadığını söyleyen Yavaş, “Ben yüzde 3'ü bina olan Ankara'nın yüzde 97'si boş arazi olan Ankara'nın en az yüzde 50'sine tarım yapılabileceğini görüyorum. Teşvik ediyorum. Her istikametiyle Ankara'da herkese bir formda dokunuyoruz” diye konuştu.

"Garsonları görüyoruz. 16 bin bireye 3 ay süreyle 500+150 lira ekmek parası gönderdik.  Biz verdiğimiz kelamları yerine getiriyoruz. Reklam yapmıyoruz. Her yaptığımız projenin karşısına şu kavşak şu kadar liraya mal olmuştur diyoruz. Yaptığımız her şeyi şeffaf bir halde açıklıyoruz. İnternet sitesinde yaptığımız tüm harcamaları yayınlıyoruz. 1250 tane ihalemiz bugün Youtube da canlı olarak yayınlandı. Bunları herkesten evvel Türkiye'ye ben getirdim. Benim en büyük projem Ankaralıyı varlıklı etmekti. Ve o kırsalda yaşayan beşerler bugün işlerini terk ettikleri vakit kente geliyorlar. Kentte ziraat yapacak, bahçıvanlık yapacak halleri de yok. Bunlar da çocukları da işsiz kalıyor. Ben tam bilakis insanların köye dönmesini, onların köyünde daha ucuz su, daha ucuz elektrik kullanmak suretiyle oradan Ankara için bir şey üretmesini sağlıyorum."

"Belediye binasına fotoğrafımın asılmasını yasakladım"

Genelge çıkararak belediye binasında kendi fotoğrafının asılmasını yasakladığını anlatan Yavaş, "Atatürk'ün fotoğrafı var, Cumhurbaşkanı'nın ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafı var. Benim yok" dedi.

"Makam araçlarını sattım"

Belediyeye ilişkin makam araçlarını sattığını belirten Yavaş, "Makam araçlarımı sattım. Kendim belediyeye ilişkin minibüsle gelip gidiyorum. Yalnızca havaalanına giderken ve İstanbul'a gelirken Vakıfbank'a ilişkin mercedes ile geldim. Makam araçlarını satarak 70 milyon civarında tasarruf ettik. "

Üst Alt