Son Konu

Kutu kola içmeyin !!!

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Arkadaşlar dün tarihli Toraks derneği ( Türk göğüs hastalıkları uzmanları derneği) mail grubu aracılığıyla Türkiye'nin meşhur yoğun bakım hocalarının birinden mail aldım Maili aynen aktaramıyorum çünki tıbbi terimler var ve bazı imlâ kusurları var Özet Olarak şu söyleniyor: Daha önce kutu kola sebebiyle ölenlere bir yenisi eklendi Lozan'da bir hastanın ölümü sonrası yapılan otopside Leptospiroz fulgurante bulundu İçtiği kola kutusundada fare idrarı saptandı depolama sırasında farelerin kirlettiği sanılıyor Ispanya'da INMETRO göre yapılan bir araştırma sonucunda, kutular tuvaletlerden daha da pozitif kirlidir!!!
İllede kola içerim diyorsanız hiç olmazsa kutuyu iyice sabunla yıkayıp pek için sırası gelmişken şunuda söylemeliyim İsmini veremeyeceğim bir hocam (ProfDr) kuşkusuz kola içmezdi ve sebebini birgün söyledi Ben bir seyahat sırasında kola fabrikasını gördüm Hammadde olan bitkiyi yıkayıp temizlemek için kepçelerle heybetli su deposuna atıyorlar bu arada suda boğulan fareler su yüzüne çıkıyorduBen bu hocamla 4,5 yıl çalıştım ve hiç kola ve benzerini içtiğini görmedim
Zaten kolaya verdiğimiz paralar sonunda dünyadan başka insanların (özellikle müslümanların) ölümüne neden olmuyormu?? Keza kendi sağlığımız için keza İnsanlığın iyiliği için kola içmeyin

Üst Alt