Son Konu

Melisa Sözen'in çocukluk fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu! Melisa Sözen kimdir?

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
xu7X4_1600439011_168.jpg

Son devirlerde Alya isimli karakteriyle toplumsal medyanın en çok konuştuğu ve sevdiği isimler haline gelen oyuncu Melisa Sözen, çocukluk fotoğrafıyla toplumsal medyanın gündemine oturdu.

Ünlü oyuncu Melisa Sözen, Instagram hesabından annesiyle çocukken çekildikleri bir fotoğrafını paylaştı. Sözen'in fotoğrafı kısa müddette binlerce beğeni ve yorum aldı. İşte o paylaşım:

Alya rolüyle geniş kitlelerin büyük sevgisini kazanan Sözen,  'Alya’yı okuduğum vakit, Alya’nın o bu türlü kırgınlığı, kızgınlığı, anlaşılmamışlığı, dehşetleri, isyanı… ve böyle bağırıyor ‘beni görün’ diye bağırıyor Alya ve ben onu çok düzgün anladım. O’nu bizde benzemeyeni bu türlü ittiriyor oluşumuz çok kalbimi kırıyor benim ve Alya’nın o kırgınlığını da çok gördüm ve çok anlatmak istedim kıssasını. Ne şanslıyım ki seyirci çok şükür bunu aldı.' açıklamasında bulunmuştu.

Sözen, bugün hala hayatta olan ve dizide Alya ismiyle tanıtılan hukukçu bir bayanı canlandırmasıyla ilgili olarak, 'Alya’yı gönülden çağırmışım ben, senaryoyu okuduğum vakit uzun vakittir oynamak istediğim karakter tam karşımda duruyordu. Çok özel Alya’nın yeri benim için.' açıklamasında bulunuyor.

MELİSA SÖZEN KİMDİR?

Melisa Sözen, 6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuğa 15 yaşında başladı. Birinci kıymetli rolü Çemberimde Gül Oya dizisinde oldu. Sinemada da başarılı işlere imza atan Sözen, 2014 yılında Nuri Bilge Ceylan sineması Kış Uykusu ile Altın Palmiye mükafatını kazanma talihini elde etti.

İngilizce ve Fransızca bilen oyuncu, 2017 yılında Le Bureau des Legendes dizisinde 8 kısım rol aldı. 2015 yılında Kalp Düğümü oyunuyla Tiyatro Eleştirmenleri Birliği'nden, SİYAD tarafından da Kış Uykusu sinemasındaki rolü sebebiyle En Uygun Bayan Oyuncu mükafatına layık görüldü.

Guanajuato,  İstanbul, Saraybosna ve Cannes Milletlerarası Sinema Şenlikleri'nde heyet üyesi olarak yer aldı.

Üst Alt