Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dolmabahçe Sarayı ücretsiz mi?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,296
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

Dolmabahçe Sarayı kimler ücretsiz girebilir?​

İstanbul boğazının eşsiz güzelliği içerisinde yer alan Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde yönetildiği bir saraydı. Günümüzde ise saray, müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor….Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti 2022.

Selamlık Tam50 TL
Bilet TürüÜcret
0-6 Yaş arası için ücretsiz.Ücretsiz

Dolmabahçe Sarayı giriş Müze Kart geçerli mi?​

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na bağlı tüm saray, köşk ve kasırlarda, aşağıdaki istisnalar hariç olmak üzere, Müze Kart geçerlidir. Topkapı Sarayı salı, Dolmabahçe, Beylerbeyi Sarayı, kasırlar, köşkler ve Resim Müzesi ile Beykoz Cam ve Billur Müzesi pazartesi günü ziyarete kapalıdır.

Topkapı Sarayı bayramda ücretsiz mi?​

TOPKAPI SARAYI BAYRAMDA ÜCRETSİZ Mİ? Topkapı Sarayı bayram günleri de ücretlidir. Ayrıca Topkapı Sarayı Harem Bölümü ve Aya İrini'de Müze Kart geçmemektedir.

Dolmabahçe Sarayı ücreti ne kadar?​

Düzenlemeye göre Dolmabahçe Sarayı'na giriş fiyatı Türk ziyaretçiler 100, yabancı ziyaretçiler ise 300 lira, Topkapı Sarayı kombine bilet için Türkler 100, yabancılar 320 lira ödeyecek. Diğer saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalar için ise fiyatlar 10 lira ile 350 lira arasında değişecek.

Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti kimlere indirimli?​

DOLMABAHÇE SARAYI GİRİŞ ÜCRETLERİ Dolmabahçe Sarayı Selamlık Bölümü: Yabancı ziyaretçiler için 120 TL, yerli ziyaretçiler için 50 TL, indirimli biletler ise 10 TL. Dolmabahçe Sarayı Harem Bölümü: Yabancı ziyaretçiler için 90 TL, yerli ziyaretçiler için 40 TL, indirimli biletler ise 10 TL.

Topkapı Sarayı kimlere ücretsiz?​

Topkapı Sarayı'na ücretsiz giriş yapabilenler:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 18 yaş altı olanlar.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 65 yaş üstü olanlar.
  • Gaziler ve ona refakat eden ailesi.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve refakatçısı
  • TSK'da görevli er ve erbaşlar.

Müzekart hangi müzelerde geçerli?​

Müzekart, bakanlığa bağlı bütün büyük müzelerin (Ayasofya, Topkapı Sarayı, Efes Antik Kenti, Göreme Açıkhava Müzesi, Pamukkale Hierapolis, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi vb.) gişelerinden çıkartılabiliyor.

Müzekart kaç TL 2022?​

Standart Müze Kart: Standart ücreti 2022 yılı için 60 TL'dir. 300'den fazla alana girişinizi sağlayan bu kart sayesinde kusursuz bir deneyim yaşama imkanına sahip olabileceksiniz.
 
Üst Alt