Son Konu

MasterChef'te son şef ceketini kim kazandı? Dörtlü çeyrek finalist kadrosu tamamlandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
masterchefte_son_sef_ceketini_kim_kazandi_dortlu_ceyrek_finalist_kadrosu_tamamlandi_1641538650_7359.jpg

MasterChef'in 6 Ocak 2022 akşamı yayınlanan kısmında dördüncü finalist belirli oldu. İsmi yazılı beyaz önlüğün dördüncü sahibinin kim olduğu araştırılıyor. Somer Siviroğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın heyet üyeleri olduğu yarışa Osman Sezener isimli konuk şefin yemeği damga vurdu. Pekala MasterChef'te son ceketi kim aldı?

Son periyodun ilgiyle takip edilen yemek yarışı MasterChef'te son 4 yarışmacıya hakikat gidilirken, müsabakaya 5. olarak veda eden isim büyük bir merak konusu oldu. Haftanın başından beri her gün konuk şeflerin tabaklarını ve sonrasında bir ana eser ile yaratıcılık tabağı yapan yarışmacılar teker teker isimleri yazılı şef ceketini kazanarak balkona çıktı. Birinci olarak Sergen'in kazandığı şef ceketini, sonraki gün Hasan kazandı. Daha sonra üçüncü günde Eren kazanarak balkona çıktı. Dilara ve Tahsin ortasında kimin kazanacağı büyük merak konusu olmuştu.

MasterChef'te konuk şef Osman Sezener'in tabağını en düzgün yapan yarışmacı Tahsin oldu. Dilara ile ortasında 9 puan fark ile ikinci yarışa giren Tahsin, koruk suyu eseri ile yaratıcılık tabağı da başarılı bir formda yaprak dördüncü ceketin sahibi oldu.

Yarışmacı Dilara ise müsabakaya MasterChef Türkite 5.'si olarak veda etti. Yarışmaya veda eden Dilara Başaran, şunları söz etti:

''Bu hafta aslında hafta başladığından beri başımı toparlayamıyordum. Kaygım benim düşmanım oldu. Hayatım boyunca daima bununla savaştım. Ağlamayacağım kelam verdim ancak ağlıyorum. Ben hayatta daima insanlardan şunu duydum: Sen bu mesleği yapma. Sen bayansın diğer bir iş yap. Ailem bile bu mesleği yapmamı istemiyorlardı. Hayatta hiçbir vakit pes etmedim. Son damlasına kadar savaştım. Olmadı. Bazen kimi şeyler ellerimizde değildir. Ben yalnızca buradan kız çocuklarına ve bayanlara tek bir şey söylemek istiyorum: Size yapamazsın diyenler olacak, senden olmaz, sen başaramazsın diyenler olacak. Ancak siz durmayın olur mu? Yalnızca çalışın. Bir gün ben çok güzel bir iş bayanı olacağım ve o kız çocuklarının yanında olacağım.''

Üst Alt