Son Konu

State of Play'de Gösterilen Bütün Oyunlar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5c9254351ceb7c6cc8826859283a9e464e0c615a.jpg

Türkiye saati ile 26 Şubat 01:00'da gerçekleştirilen Playstation'ın State of Play etkinliğinde tanıtılan ve güncellemesi paylaşılan bütün oyunları sizler için derledim.

Crash Bandicoot 4: It's About Time

Crash Bandicoot 4: It's About Time 16 Eylül 2020'de Nintendo Switch hariç bütün platformalara çıkışını yapmıştı. Yeni kuşak konsolların gelmesiyle birlikte Sony, Playstation efsanesi olan bu oyunu yeni kuşak konsolları olan Playstation 5 için çıkaracaklarını duyurdu. Ayrıyeten oyunun Playstation 4 sürümü sizde varsa Playstation 5'te ekstra fiyat ödemeden eski kayıt dosyanızla birlikte oynayabileceksiniz.

Returnal

Yanlış bilmiyorsam şayet piyasaya çıkacak olan birinci rogue-like AAA oyun olabilir Returnal. Rogue-like tipinin büyük bir hayranı olarak bu oyun baya ilgimi çekti. Oyunun bize vadettiği şey birbirinden farklı düşmanlar. Bu düşmanlarında birbirinden farklı hücum ve hareket animasyonları olacağı. Oyun rogue-like olduğu için her öldüğünüzde baştan başlayacaksınız ve vadettiklerine nazaran her tekrar doğduğunuzda sıfırdan oluşturulmuş yeni bir harita. Umarım vadettikleri şeyleri gerçekleştirebilirler. Merakla bekliyorum oyunu.

Knockout City

Velan Studios tarafından geliştirilen online yakar top oyunu olarak isimlendirebiliriz. Canlı yayını izlerken izleyicilerin yorumlarına bakarak çok hypelanmadığı ve beğenilmediğini söyleyebilirim. Siz ne dersiniz sizce hoş bir oyun mu?

Sifu

Siz fragmanda ne izlediyseniz bende o kadarını biliyorum lakin anladığım kadarıyla değişik ve hoş dövüş mekaniklerine sahip olan hoş bir oyun üzere duruyor. Fragmandan karakterimizin yakuza üyesiymiş üzere bir hissiyat aldım. Şimdilik üzücü durmuyor bu oyun ileride bize neler göstericekler sanki oyun hakkında.

Solar Ash

Birinci tanıtımı 13 Mart 2019'da gerçekleşen bu oyun için State of Play'de biraz daha ayrıntı verildi ve biraz daha oynanış gösterildi. Geliştirici şirket daha evvel Hyper Light Drifter oyununu yapmış. Oyun grafikleri ile çok güzel duran 3D platformer oyunu oyunun birtakım mekanikleri, karakterleri ve kıssa anlatım şekli biraz Journey'i anımsattı bana. Bu da merakla beklediğim oyunlar ortasında yer alıyor.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Birinci çıktığı periyot çok tanınan olan Five Nights at Freddy's serisinin bu yeni oyunu için State of Play'de yeni oynanış gösterdiler. Serinin büyük bir fanı değilim lakin umarım ki serinin sevenlerini sevindiren bir oyun olur çıktığı vakit.

Oddworld: Soulstorm

Haziranda gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde birinci kez gördüğüm bu oyun nedense o vakitte ilgimi çekmemişti artık de çekmedi. Tahminen de eski oyunlarını oynamadığım için olabilir fakat fragmanda gösterdikleri kadarıyla platformer tipi olarak ve oyun içi mekanikleri ile çok başarılı gözüküyor. Oyun 6 Nisan'da çıkış yapacakmış.

Kena: Bridge of Spirits

Tekrar haziranda gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde tanıtılan bu oyun karakter tasarımı olsun görsel efektleri olsun çok ilgimi çekmişti. Fragmanda gösterdikleri dövüş mekanikleri ve oyun içi görsellerle ilgimi daha da çok çekmeyi başardı. Umarım beklediğim üzere çok başarılı bir oyun olur.

Deathloop - Gameplay Trailer #3 - déjà vu | PS5

Dishonored'ın geliştiricisi olan Arkane Studios'un yaptığı bu yeni oyun fragmanlardan anladığım kadarıyla yeniden bir suikastçiyi oynıycaz fakat burada bir kılıçtan çok silahları kullanıcaz üzere gözüküyor ve vakti geri alarak eksiksiz öldürme yolunu bulmaya çalışacağız üzere duruyor. Tabi işin ucunda Arkane Studios olunca ister istemez hypelandım :)

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Final Fantasy serisinin büyük bir hayranı değilim fakat bu oyunun çok başarılı bir remake olduğunu biliyorum. Oyun hali hazırda Playstation 4 için çıkışını gerçekleştirdi. Lakin yeni kuşak konsollar daha uygun performans ve grafik imkanı sunduğu için remakein remasteredı üzere bir olay kelam konusu oldu burda. Şayet oyunu Playstation 4 için satın aldıysanız Playstation 5'de para vermeden ve Playstation 4'deki kayıt dosyanızla oynayabileceksiniz.

Final Fantasy VII Remake Intergrade – PS5 Features Görüntü | PS5

İncelemek isterseniz şayet Final Fantasy VII Remake Intergrade için paylaşılan teknik ayrıntılar.

State of Play | February 25, 2021 [ENGLISH]

Aktifliğin tamamına göz atmak isterseniz şayet buradan bakabilirsiniz.

Üst Alt