Son Konu

Eşini 'Seni Öldürsem de Ceza Yemem' Diyerek Döven Adam İlk Duruşmada Tahliye Oldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-430e7940891edaa8fca93bdadddd77955db6b056.jpg

Adana'da İranlı eşi Galavizh Ayoubi Amirabad’ı öldüresiye döven ve "Seni öldürsem de ceza yemem" diyen Zülküf Coşkun, dün görülen duruşmada konut mahpusu kuralıyla tahliye edildi.

Türkiye'ye 2015 yılında geldikten sonra Adana'da tanıştığı Zülküf Coşkun ile hayatını birleştiren İranlı mimar Galavizh Ayoubi Amirabad, bu evlilikten bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Daha evvelki evliliğinden de bir kız çocuğu olan Amirabad ve Coşkun, ilerleyen yıllarda şiddetli geçimsizlik yaşamaya başladı. 

Yaklaşık bir aydır konuta uğramadığı belirtilen Zülküf Coşkun, 14 Nisan günü Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi'ndeki meskene geldi. Coşkun, eşi Amirabad’ı dövdü. Amirabad'ı dakikalarca tokatlayıp, tekmeleyen Coşkun, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden eşinin birinci evliliğinden olan kızı A.F.J.'yi (16) de tehdit etti.

İmajları toplumsal medya hesabı üzerinden 'Lütfen bize yardım edin' notuyla paylaşan A.F.J., annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdide maruz kaldığını söz etti. İmajlar reaksiyon çekerken, polis tarafından gözaltına alınan Zülküf Coşkun, 'kasten yaralama' kabahatinden tutuklandı.

Tahliye oldu

Adana 21’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında dava açılan Zülküf Coşkun, dün birinci kere hakim karşısına çıktı. Sanık Zülküf Coşkun duruşmaya Ses ve Manzara Bilişim Sistemi üzerinden bağlanırken, Galavizh Ayoubi Amirabad salonda hazır bulundu. 

Mahkeme heyeti, tabirlerin dinlenmesinin akabinde kanıtların büyük ölçüde toplanmış olması ve cürüm niteliği göz önüne alınarak Coşkun’un mesken hapsiyle tahliyesine, bir sonraki duruşmanın ise 16 Kasım’da görülmesine karar verdi.

Ablasını döven eniştesini öldürmüş

Bu ortada, eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılanan Zülküf Coşkun’un 2007 yılında ablasını döven eniştesini öldürdüğü ortaya çıktı. Kız kardeşleri F.A. (45) ile N.A. (37), o periyot Ankara Keçiören’de oturan M.A. ve Ali Akarsu kardeşlerle evlendi. Ali Akarsu, eşi F.A’ya şiddet uygulayınca Zülküf Coşkun, enişteleriyle tartıştı. Tartışma sırasında Zülküf Coşkun, tabancayla Ali Akarsu’yu vurarak öldürdü. Tutuklanan Coşkun, 'kasten adam öldürme' hatasından müebbet mahpus cezasıyla yargılandığı davada haksız tahrik, güzel hal ve pişmanlık indirimleriyle birlikte 10 yıl mahpus cezası aldı. 8 yıl cezaevinde kalan Coşkun, 2015 yılında tahliye oldu.

"Çıkar çıkmaz ben bunları öldüreceğim"

Eşinin konut hapsiyle tahliyesi sonrası yıkıldıklarını belirten Galavizh Ayoubi Amirabad, öldürülmekten korktuğunu söyledi. Çocuklarının inançta olmasını istediğini kaydeden Amirabad, “Beni dövdüğü gün bayıldığım sırada ‘çıkar çıkmaz ben bunları öldüreceğim’ dediğini komşum duymuş. Bu tehditlerinden ötürü her an korkuyoruz. Yaşamak istiyorum. Ben öldükten sonra ceza verilmesinin bir manası yok. Ankara’da eniştesini öldürüp 8 yıl mahpus yattı. Adam öldürme korkusu yok, insanları rahatça öldürebilir. Eniştesini, kız kardeşine makûs davranıyor, onu dövüyor diye öldürmüş. Bu türlü düşünüp cinayet işleyen biri beni öldürmeye çalışıyor. Paradoks var benim gözümde” dedi.

"Suça eğilimli olduğu ortada"

Amirabad’ın avukatlarından Umut Tamer Topuz ise Zülküf Coşkun’un müvekkiline tekraren şiddet uyguladığını belirterek, “Evlendikten sonra daima olarak tehdit ve hakarete maruz kalmış. Kızı da şiddete maruz kalmış. Sanığın suça eğilimli bir kişi olduğu ortada. Daha evvelce cinayetle ilgili sabıkası var. Taammüden adam öldürmekten ceza almış” diye konuştu.

İranlı bayanın öyküsü için

Üst Alt