Son Konu

Bahçeli: 'Livaneli'nin Ecevit Hakkındaki İftiralarını Reddediyorum'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-726d5d1384c22d3e78ef82020d6e0447dad15037.jpg

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, sanatçı Zülfü Livaneli'nin eski Başbakan Bülent Ecevit'e yönelik, 'Fethullah Gülen'e her türlü imkanı sundu' kelamlarına reaksiyon gösterdi. Bahçeli, "Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz savlarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta düzeysiz iftiralarını reddettiğimi bilhassa ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim" dedi.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Zülfü Livaneli'nin 'Bülent Ecevit, Fethullah Gülen teşkilatıyla yan yana geldi, onlara kontenjan verdi, her türlü imkanı sundu' sözlerini eleştirdi.

Bahçeli, Halk TV'deki programa cevap göndererek "Hükümetinde birlikte vazife yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu" sözünü kullandı.

"Hem vebal hem haksızlık"

Bahçeli şu sözleri kullandı:

"Merhum Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’le müddeti 3.5 yılı bulan 57. Cumhuriyet Hükümetinde birlikte misyon yaptık. Bu vesileyle kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. Tam bir beyefendi, saygın bir devlet adamı, dengeli ve ulusal nitelikli bir solcu, tıpkı vakitte da Türk milletinin bedelleriyle çatışmayan, çelişmeyen bir şahsiyetti. Merhum Ecevit’in Türkiye’nin hak ve çıkarlarını içtenlikle savunduğuna her fırsatta şahit oldum. Bu haliyle, Zülfü Livaneli’nin Merhum Ecevit’le ilgili mesnetsiz savlarını, meşrepsiz ithamlarını, hatta düzeysiz iftiralarını reddettiğimi bilhassa ve sizin vasıtanızla paylaşmak isterim. Merhum Bülent Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmaya açmak hem vebal hem de haksızlıktır. Bu his ve fikirlerimi kamuoyunun bilgi ve takdirine sunuyorum. Göstereceğiniz hassasiyetten ötürü da teşekkür ediyorum."

Zülfü Livaneli'nin açıklamaları

Üst Alt