Son Konu

KOSGEB'ten yüksek teknolojili ürüne 5 milyon TL destek

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İHA'nın haberine kadar Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB'in Teknolojik Mahsul Yatırım Destek Programı olan KOBİ Teknoyatırım'da başvuruların alınmaya başlandığını açıkladı Yenilenen takviye sürecine ilişkin açıklamada yer alan Bakan Varank, programla ArGe sonucu ortaya meydana çıkan ürünlerin ticarileşmesini destekleyeceklerini kaydederek, ''Bu program doğru teknolojinin tabana yayılmasını, ülkemizin ihracatının artırılmasını hedefliyoruz Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere 5 milyon TL'ye dek destek vereceğiz'' ifadelerini kullandı ''Bu programdan yararlanacak KOBİ'lere yüzde 100'e varan oranlarda destek sağlayacağız'' Varank, Teknolojik Mahsul Yatırım Yardım Programı ile ArGe sonucu ortaya meydana çıkan ürünlerin ticarileşmesini desteklediklerinin altını çizerek, ''Bu program doğru teknolojinin tabana yayılmasını, KOBİ'lerin teknolojik imal yeteneklerinin geliştirilmesini ve ülkemizin ihracatının artırılmasını hedefliyoruz Bu programdan yararlanacak KOBİ'lere yüzde 100'e varan oranlarda takviye sağlayacağız'' şeklinde konuştu ''Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere 5 milyon TL'ye dek yardım vereceğiz'' Bakan Varank, programın çağrı esaslı olmayacağına uyarı çekerek, ''Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanındaki ürünlere 5 milyon TL'ye değin takviye vereceğiz Bu programımız çağrı esaslı olmayacak Yıl içerisinde aralıksız başvuruya açık tutulacak Yani program için şartları taşıyan cümbür cemaat istediği zaman tatbik yapabilecek Yardım almaya adalet kazananlar, talep etmeleri halinde yüzde 25'lik kısmını erken ödeme olarak önceden alabilecek'' açıklamalarında bulundu Program çerçevesinde KOBİ'lerin makine, ekipman ve yazılım giderleri için yüzde 60 geri ödemesiz, yüzde 40 geri ödemeli elde etmek üzere yüzde 100'e varan oranlarda destek sağlanacak Hem personel eğitim, danışmanlık, tanıtım, pazarlama giderlerine de yüzde 60 oranında geri ödemesiz yardım verilecek Aletteçhizat ve yazılım giderleri için yerli malı belgesi bulunması durumunda geri ödemesiz takviye oranına yüzde 15 ilave edilecek Düşük ve orta düşük teknolojili ürünler için yardım miktarı 500 bin TL iken, orta yüksek ve yüksek teknoloji alanında bulunan ürünler için 5 milyon TL olacak Toplam proje süresi 36 ayı geçemeyecek

Üst Alt