Son Konu

Analist DonAlt, Bitcoin (BTC) 50.000 Doların Altında Mücadele Ederken Takip Ettiği Kilit Senaryoları Açıkladı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
analist-donalt-bitcoin-btc-50-000-dolarin-altinda-mucadele-ederken-takip-ettigi-kilit-senaryolari-acikladi.jpg

Tanınan bir analist, Bitcoin 50.000 doların altında çaba ederken iki potansiyel senaryoya baktığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DonAlt takma isimli trader, haftalık açılışta Bitcoin’in kıymetli bir düzeyin üzerinde kaldığı sürece yükseliş yanlısı görünümünü sürdürdüğünü belirtiyor.

“Haftalık [grafikte] 45.000 doları tuttuğu sürece hala yükselişi işaret ediyor ve günlükte de hala birebir halde.”

DonAlt, Bitcoin’in kilit dayanak alanını ihlal etmesi durumunda muhtemelen 40.000 dolara kadar düşebileceğini argüman ediyor. Bu düzey kırılırsa, BTC’nin “tamamen yuvarlanacağını” söylüyor. Şayet tutarsa ise, Bitcoin’in ikinci ayağı yükseliş tarafında başlatacağını iddia ediyor.

Lakin şimdilik DonAlt, Bitcoin‘in trendinde daha büyük bir değişim olup olmadığını görmek için piyasanın kendisine daha fazla sinyal vermesini bekliyor:

“Yani, nitekim düşüş yanlısı olmak istiyorsanız, bence haftalıkta 45.000 doları ve günlükte de 40.000 doları kaybetmeye başlamayı beklemenin hala mantıklı olduğunu düşünüyorum. Yükseliş yanlısı iseniz, yükseliş fiyat hareketi için konum almak istersiniz… Ayıların 50.000 doların üzerinde geçersizliği var. Boğaların ise 40.000 doların altında.”

DonAlt şu anda BTC konusunda tarafsız olmasına karşın, bir Bitcoin muhteşem döngüsü mümkünlüğünü da görmezden gelmiyor:

“ICO öğelerinin, NFT alanına yansıtılması biraz komik ve sonra düşük hacimli [ne olursa olsun] yükselişlerimiz de var. Bana 2018’i hatırlatıyor, palavra söylemeyeceğim. Ancak demek istediğim, tahminen de bu bir üstün döngüdür ve dürüst olmak gerekirse, bu fikri göz gerisi etmek istemiyorum. Bu türlü düşünmenin çılgınca olduğunu düşünmüyorum. Zira yanlışsız olduğu kanıtlandığı anda kendinizi bunun için konumlandırmanın hakikaten sıkıntı olacağı düşünülürse… Herkes bunun bir muhteşem döngü ya da bu her neyse kabul ettiği an, içeri girmeniz imkansız olacak.”

Üst Alt